Гормонозамісна терапія не підвищує ризик старечого слабоумства. Гормональна терапія потрібна для боротьби з приливами та перепадами настрою.
Гормональна терапія та деменція
Менопауза часто супроводжується такими неприємними симптомами, як втома, летаргія, припливи і перепади настрою. Для відновлення повноцінного самопочуття необхідно підвищити рівень жіночих гормонів, який різко знижується при настанні клімаксу. Саме на це і спрямована гормонозамісна терапія.
Ще 5-10 років тому популярність такої терапії була дуже високою, але потім вона почала різко знижуватися, коли з'явилися дані про те, що гормони провокують серйозні порушення здоров'я. Нібито, вони збільшували ризик раку грудей і підвищували ймовірність розвитку старечого недоумства.
Провівши детальний метааналіз наукових робіт, які вивчали сотні тисяч жінок з Великобританії, вчені прийшли до однозначного результату: жінки на гормональній терапії мають не більший ризик розвитку слабоуства, ніж їхні однолітки, які гормони не отримували. Аналіз навіть показав, що прийом тільки естрогену скорочує ризик розвитку старечого недоумства. З іншого боку, якщо коромнальна терапія включає в себе комбінацію естрогену і прогестерону, то ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера збільшується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитячі щедрівки і посівалки на Маланки і Василя
Чи можна дітям купатися в ополонці на Водохреща?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою