Жінки більше схильніші до прояву целюліту, ніж чоловіки. Причина в тому, що у жінок інша будова колагенових волокон підшкірної клітковини, що призводить до застою рідини.
Важливо розуміти, що целюліт не є хворобою. Це особливість фізіології, яка має не зовсім приємний для жінок естетичний ефект. Саме тому всі так посилено намагаються із ним боротися. Загрози здоров'ю целюліт не приносить.
Спровокувати появу целюліту можуть гормональні причини, спадковість, надмірна вага, малорухливий спосіб життя, збої обміну речовин, неправильне харчування (зокрема, дефіцит білка), застій у лімфатичній системі. Даються взнаки також особливості архітектури шкіри.
Як правило, ми бачимо целюліт на стегнах. Справа в тому, що у жіночому тілі саме жир у цій зоні є "запасом на чорний день". Організм запасає тут резерви у разі голодування, виношування дитини, годування грудьми тощо. І саме тому саме на стегнах спалювання жиру відбувається не так інтенсивно.
Для профілактики целюліту перегляньте свій щоденний раціон харчування, віддавайте перевагу корисному та здоровому меню. Добре допомагають фізичні вправи та масажі.
Зовнішні фактори (креми, обгортання) мають швидше другорядний допоміжний ефект.
Найчастіше целюліт є ознакою того, що є збої та порушення у гормональній системі. Тому, якщо ви дотримуєтеся здорового харчування та займаєтеся спортом, а целюліт все одно не йде, перевірте гормони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою