Біологи, які вивчали мозок так званих суперстариків (SuperAgers), виявили набір збільшених нейронів, пов'язаних з пам'яттю. Вони також виявилися більш стійкими до хвороби Альцгеймера і є унікальною біологічною сигнатурою.
SuperAgers - це група людей старше 80 років з винятковою епізодичною пам'яттю, принаймні такою ж гарною, як у людей на 20-30 років молодше. Дослідження того, що відрізняє мозок цих суперстариків від типового мозку людей похилого віку, за останні кілька років призвели до захоплюючих відкриттів. Вони стосуються не лише пам'яті, а й того, як вони стримують неврологічну дегенерацію.
ПЕТ-сканування показало, що їхній мозок відрізняється меншим скупченням токсичних мозкових бляшок і клубків, пов'язаних із хворобою Альцгеймера. А МРТ-сканування показало, що його нейронна мережа та зв'язок більше відповідає людям молодого віку. Інші дослідження зорової пам'яті, зокрема, показали, що активність їхнього мозку аналогічна активності 25-річної людини.
На цьому ґрунтується нове дослідження вчених із Північно-Західного університету. Біологи зосередилися на енторинальній корі, ділянці мозку, що відповідає за пам'ять. Вона одна з перших страждає від хвороби Альцгеймера. Експерти вивчили шість посмертних мізків «суперстарих» і виявили більші та здоровіші нейрони в одному з шести шарів, що становлять цю область. Їх порівняли з такими у семи когнітивно-середніх людей похилого віку, шести молодих піддослідних і п'яти піддослідних з ранньою стадією хвороби Альцгеймера. Виявилося, що ці «супернейрони» значно більші.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою