Коли стан людини погіршується різко, то його причиною насправді часто виявляється стрес.
Високий рівень стресу у людини зазвичай є результатом накопичувального процесу. Напруга, що зростає, і переживання, які замовчуються або ховаються за станом видимого благополуччя, можуть руйнівно впливати на організм.
Ви не можете знати, що відбувається в душі у тієї чи іншої людини. Стрес показувати не заведено. Найчастіше й сама людина не помічає в собі цього стану. Більше того, якщо він перебуває у стресі тривалий час, то настає звикання.
В якийсь момент стрес, що накопичився, може спровокувати «поломку» організму, наприклад, можуть виникати серцево-судинні порушення аж до дуже тяжких. Всі ці проблеми можуть здаватися навколишнім несподіваними та раптовими, безпричинними погіршення стану.
Стрес асоціюється з підвищеним рівнем кортизолу в крові, що провокує спазми та ламкість судин. Це, у свою чергу, сприяє збільшенню концентрації «поганого» холестерину та цукру в крові, а також робить її більш в'язкою. Такі зміни нерідко ведуть до тромбозу та гіпертонії – патологій, які тривалий час розвиваються потай і можуть раптово виявлятися вже важкими симптомами.
Одна з особливостей стресового стану - підвищений потяг до солодкого, вуглеводної їжі. Небезпечні порушення у роботі серцево-судинної системи розвиваються значно швидше, коли вживається велика кількість їжі з високим глікемічним індексом.
Атеросклероз безпосередньо пов'язаний не з вживання жирів, а з вживанням вуглеводів. Кожна цукерка організму шкідлива. І справа тут не лише у зайвій вазі, а й у атеросклерозі та проблемі з судинами.
Симптоми стресу. Виникає зниження тонусу, відчувається млявість, погіршуються концентрація та мотивація, з'являється напруга в шиї або необґрунтоване прискорене серцебиття.
Що посилює стан стресу:
кофеїн;
шкідливі звички: вживання алкоголю, нездорової їжі чи безконтрольний прийом ліків;
зловживання вуглеводами;
нестача води;
нестача заліза та вітаміну B12.