Насамперед варто зазначити, що потрібно обійтися без паніки і чітко розписати собі алгоритм дій.
випадіння волосся
Втрата волосся – це природний процес для будь-якого організму. На день у людини випадає в середньому 100-150 волосин. Приблизно стільки ж відростає нових, тому ми не помічаємо змін. Але коли волосся випадає занадто активно або росте надто повільно, говорять про алопецію – патологічне випадання волосся. Воно може бути як повним (по всій голові), так і частковим (на певних ділянках).
Не завжди активна втрата волосся вказує на порушення усередині організму. Часом такий стан пов'язаний з природними коливаннями гормонального фону і проходить сам собою без особливого лікування. Наприклад, через 3-4 місяці після пологів жінки зазвичай відзначають різку втрату волосся. Таке також може відбуватися під час постпубертату – 15-18 років.
Перше, що потрібно зробити при активному випаданні волосся – звернутися до лікаря-трихолога, щоб з'ясувати причину проблеми та підібрати індивідуальну терапію засобами з доведеною ефективністю. Це допоможе вилікувати або стабілізувати основне захворювання та зупинити втрату волосся.
Також важливо забезпечити організм вітамінами та мінералами за рахунок збалансованого харчування або прийому препаратів. Додатковою допомогою стане масаж та косметологічні процедури, що простимулюють ріст волосся.
А ось на шампуні та інші доглядові засоби не варто покладати особливих надій. Вони допоможуть подбати про зовнішню красу волосся, але не вплинуть на їх кількість.
І пам'ятайте, що рано чи пізно випадіння волосся ви зупините, а от нерви вже не відновляться.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу