Здавалось би: пора дитинства минула, зуби всі на місці і більше нас ця каторга не очікує. Але не все так просто - зуб мудрості напоготові. Як подолати біль - читайте у "Країні здоров'я".
Причини посиленого болю цілком зрозумілі: навідміну від прорізування перших дорослих зубів, кістяк людини цілком сформований і твердий, а також ясна не були пошкоджені в місці проростання зуба мудрості молочними зубками. Ось і маємо чому л\доросла людина від болю хоче лізти на стінку.
При рості зуба мудрості над ним є частина ясен, яка називається "капюшоном". Це дуже зловредна шкірочка, саме через неї з'являється біль, адже коли вживаєте тверду їжу, її частки потрапляють під "капюшон" і викликають запалення. Найкращим буде піти до стоматолога аби він надрізав цю шкірку.
Оскільки цей зуб починає після прорізування дуже скоро гнити то лікарі настійливо рекомендують його видаляти без зволікання. Віднолювальний період після видалення триватиме до семи днів. Для полегшення стану радять запарювати кору дуба та сухоцвіття ромашки лікарської та полоскати ротову порожнину.
Якщо ж ви побоюєтесь стоматолога і волієте звертатись до нього лише коли "припече", візьміть настійку прополіса, змочіть нею ватку та протирайте "капюшон".