Останнім часом ця дієта стала дуже популярною. Чи варто на ній сидіти?
кетодієта
В рамках дієти рекомендовано споживання продуктів із високим вмістом жирів, середнім вмістом білків та обмеження вуглеводів. У раціон входять такі продукти, як м'ясо, яйця, риба, горіхи, вершкове та рослинне масло, сир. При дотриманні такого раціону організм починає процес розщеплення жирів на кетони, жири стають основним джерелом енергії, а не вуглеводами.
Подібна дієта призводить до недостатнього надходження вітаміну А, С, К. Дефіцит вітаміну С нерідко призводить до повільного загоєння ран, пародонтиту, у важких випадках навіть до втрати зубів.
Одна з найпоширеніших проблем кетогенного раціону - неприємне дихання. Воно викликане тим, що організм спалює жир для утворення енергії, при цьому ліпіди перетворюються на кетонові тіла. Один з різновидів – це ацетони, що потрапляють у сечу та легені, що призводить до появи специфічного запаху, що віддалено нагадує щось солодке.
Кетодієта може бути непоганою для цілком здорової людини, якщо буде короткостроковою. Проте слід порадитися з лікарем та не допустити тяжких наслідків кетозу. Дієта не впливає на зубну емаль, проте викликає неприємний запах із рота.
Ви колись сиділи на такій дієті?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
8 ознак того, що ваша дитина розбалувана
3 запитання до дітей, щоб вони самі розповіли свої секрети