Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Абсцес навколомигдаликовий

Категорія: 

Запальний процес у пухкій сполучній тканині між мигдаликовою та глотковою фасціями, що найчастіше виникає як ускладнення запалення піднебінного мигдалика.

Клініка навколомигдаликового абсцесу


навколомигдаликового В перебігу ангіни, яка вже, здавалося б, наближається до завершення (наприкінці першого тижня), з'являються ознаки погіршення стану хворого: посилення болю у ділянці зіва (в цьому вииадку він відзначається лише з одного боку, особливо збільшується при ковтанні і віддає у вухо), прогресуючий тризм (неможливість відкрити рот), надмірне виділення слини, гугнява мова, вимушене положення голови (нахил її вперед і в бік ураження), болючість і припухання шийних лімфатичних вузлів, підвищення температури тіла. При огляді виявляють почервоніння, випинання в ділянці передньої піднебінної дужки (супратонзилярний абсцес), збільшення відтиснутого медіально мигдалика, набряклість і збільшення піднебінного язичка. Рідко трапляється задньомигдаликовий абсцес (припухання локалізується більше позаду і знизу від мигдалика).

Лікування навколомигдаликового абсцесу


Лікування здійснює оториноларинголог. У початковій стадії призначають великі дози антибіотиків. Якщо абсцес сформувався (після 4-ї доби), то проводять його пункцію і розтин. Вичікування спонтанного прориву абсцесу значно подовжує час перебування хворого у тяжкому стані і може сприяти виникненню небезпечних ускладнень.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus