Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Дальтонізм

Категорія: 

Дальтонізмом називають неспроможність людського ока розрізняти кілька або один колір. Дане захворювання в більшості випадків передається у спадок, але також може бути і набутим, пов'язаних з нездатністю розрізняти кольори.

Зазначимо, що структура очі здорової людини дозволяє розрізняти практично всі кольори в різних умовах освітленості, як при низькій, так і при звичайній. Світлочутливі клітини як колбочки, розташовані в сітківці і відповідають за сприйняття при денному світлі. Виділяють три види колбочок, які містять різні пігменти, що активізують і фарбують світло. Кожна різновид функціонує в своєму спектрі: одні реагують на середні хвилі, інші - на короткі, треті - на довгі. Тому виділяють зелені, червоні, сині рецептори.
Нормальне цветовосприятие можливо тільки в тому випадку, якщо задіяні відразу три види рецепторів.
При дальтонізмі, відповідно рецептори сітківки абсолютно неправильно реагують на світло, надаючи йому інший колір. Іноді можуть бути пошкоджені відразу всі рецептори, при цьому спостерігається повна колірна сліпота. Або ж пошкодження піддаються тільки певні рецептори, що призводить до нездатності розрізняти зелений, синій і червоний.

Справжні причини дальтонізму ховаються в генетичній схильності. Але виділяють також і інші:
- генетична особливість;
- набуте порушення. Така різновид захворювання виникає на зоровому нерві або сітківці ока і не передається у спадок. Хвороба виникає з часом і може активно прогресувати до повної втрати колірного зору. Найпоширенішою причиною такого виду дальтонізму є катаракта, з-за якої у хворого порушується цветовосприятие.
- травми ока;
- вживання деяких препаратів.

Основним проявом дальтонізму є нездатність розрізняти кольори. При виникненні підозри на дальтонізм рекомендуємо звернутися до фахівця за консультацією.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus