Стоматит - захворювання запальне, що вражає слизову оболонку порожнини рота. Уражаються ясна, зуби та язик. Причин для його розвитку дуже багато. Особливості перебігу хвороби у дітей полягають в тому, що не завжди малюк може пояснити локалізацію і характер болю, час її появи. При розвитку захворювання у дитини часто спостерігається загальна реакція організму у вигляді підвищення температури тіла, порушення сну і прийому їжі. Все це пов'язано з особливостями течії обмінних процесів і різних реакцій в дитячому організмі.
Причини розвитку стоматиту у дітей
Причини розвитку стоматиту • Інфекція (вірусна, бактеріальна, грибкова) • Зниження імунітету і зміна обмінних процесів внаслідок перенесеного або існуючого хронічного захворювання. • Мікротравма слизової оболонки порожнини рота (хімічна, механічна, фізична). • Погана гігієна, скупчення рясного нальоту на зубах. Ендокринні зміни в перехідному періоді. • Прийом лікарських препаратів, що впливають на мікрофлору ротової порожнини і кишечника, обмін речовин і імунітет (антибіотики, гормональні засоби, хіміотерапія).
• Місцеві дратівливі чинники: зубні пластинки, шкідливі звички - прикусування губи, щоки, смоктання пальців і сторонніх предметів.
• Алергічна реакція організму. Гіпо- та авітамінози.
Алергічний стоматит
Розвивається у відповідь на місцевий вплив алергену, наприклад, нової зубної пасти, пластмасову пластинку для виправлення прикусу або льодяника з великим вмістом штучних барвників і ароматизаторів. Виявляється алергічна реакція у вигляді почервоніння, набряклості і хворобливості слизової оболонки порожнини рота, відчуття печіння, свербіння, появи бульбашок або пухирів. Найчастіше реагує на алерген слизова оболонка щік і ясна.
В анамнезі хвороби завжди є контакт з провокуючим фактором. Лікування алергічного стоматиту зводиться до усунення реакції організму на алерген: прийом протиалергічних засобів , виключення контакту з алергеном, обробка слизової оболонки антисептиками (якщо є ділянки порушення її цілісності).
Стоматит у дітей зустрічається досить часто. Помилкою батьків є впевненість у власних силах у справі лікування хвороби. Провести діагностику і поставити діагноз конкретної форми стоматиту може тільки лікар. У разі неправильного застосування лікарських засобів ураження слизової оболонки порожнини рота може тільки посилитися. У важких випадках розвиваються ускладнення, лікування яких проводиться вже в умовах стаціонару. Уважне ставлення до скарг дитини дозволить уникнути цього. Якщо малюк скаржиться на біль під час прийому їжі, вередує і погано спить, а при огляді порожнини рота мама нічого підозрілого не побачила, не варто відкладати візит до стоматолога. Навіть в перший день хвороби доктор зможе визначити початок процесу і призначити лікування, яке прискорить одужання малюка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою