Діарея, - це не самостійне захворювання. Пронос може бути одним із симптомів різних патологічних процесів: гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, дисбактеріозу, хвороби Крона, неспецифічного виразкового коліту, прояви побічної дії деяких лікарських препаратів. Зрозуміло, в залежності від причини діареї, ступеня тяжкості стану малюка, наявності або відсутності блювоти, віку дитини лікування призначається індивідуально кожного маленького пацієнта. Але при будь-якому вигляді діареї важливу роль в лікуванні має харчування дітей з дисфункцією кишечника. Метою дієтичного харчування при проносі є зменшення навантаження на травний тракт і створення умов для більш швидкого відновлення його функції.
дієта при діареї
Принципи дієти при проносі
Існують загальні принципи лікувального харчування дітей при проносах: заповнення втрат в організмі рідини і солей; харчування має бути частим і дрібним; їжа повинна бути легкозасвоюваною, харчування має відповідати віку малюка. Зазвичай споживають сухарі, каші на воді без додавання овочів чи м'яса, галетне печиво.
Відновлення водно-сольового балансу
Оскільки при діареї відбувається значна втрата організмом рідини і мікроелементів, то в першу чергу слід заповнити ці втрати. Якщо немає блювоти, то, як правило, заповнюють втрату рідини великою кількістю гарячих напоїв. Для відпоювання малюків найкраще підходять стандартизовані розчини. Для їх приготування 1 пакетик, куплений в аптеці, потрібно розчинити в 1 л теплої кип'яченої води. Поїти дитину слід дрібними порціями по 5-15-30 мл через кожні 10-20 хвилин в залежності від віку і тяжкості стану малюка. Разову дозу і тривалість паузи між питтям визначить лікар. Крім цих розчинів, можна використовувати для відпаювання: відвар родзинок; морквяний відвар; рисовий відвар; відвар шипшини; відвар ромашки; відвар з сухофруктів; зелений несолодкий чай; відвар чорниці; лужну негазовану мінеральну воду. Сольові розчини для пиття можна приготувати і в домашніх умовах. Для цього до 1 літру кип'яченої теплої води додати по половині чайної ложки солі і харчової соди і столову ложку цукру. Можливий і такий розчин для пиття: на 1 літр теплої кип'яченої води додати 0,5 ч. л. солі, 2 ст. л. цукру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен