Жодна людина не застрахована від зараження коронавірусом.
Важка форма коронавірусу
Але ця хвороба небезпечна тільки у важкій формі, і ось кілька основних факторів ризику, які визначають перехід COVID-19 в небезпечну для життя стадію.
Зайва вага. Надмірна вага погіршує перебіг хвороби і прогноз для пацієнта. Хворі з ожирінням частіше госпіталізуються, а ризик потрапляння в реанімацію у них на 10% вищий, ніж у людей з нормальною вагою.
Дефіцит ваги. Це може здатися дивним - не тільки надлишок, але і дефіцит ваги теж створює вищий ризик розвитку важкої форми коронавірусу. За оцінкою деяких експертів, сильний дефіцит ваги є навіть вагомішою загрозою в плані важкої форми і смерті через ковід, ніж ожиріння.
Діабет. Дослідження показують, що діабетики частіше хворіють у важкій формі і вмирають від коронавірусу. А вже якщо разом з діабетом присутні якісь серцево-судинні захворювання, такого пацієнта краще відразу відправляти в лікарню, навіть якщо він зараз почуває себе відносно добре.
Вагітність. Ще один фактор ризику важкої форми коронавірусу і ще одна причина через яку вагітні обов'язково повинні вакцинуватися. Майбутні мами важче переносять ковід, у них підвищується ймовірність кесаревого розтину, післяпологових кровотеч, гіпертонічних розладів при вагітності і передчасних пологів.
Лікування раку. Через терапію пухлин діти і молоді люди довше хворіють коронавірусом, у них тривалість хвороби може скласти кілька місяців. Цей факт обумовлюється ослабленням імунної системи при лікуванні раку. Раковим хворим теж не завадило б зробити щеплення, причому в їхньому випадку, ймовірно, буде потрібно три уколи, а не два.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму