Ця хвороба печінки так чи інакше залишає відбиток на все життя.
гепатит
Гепатит A. Найчастіше передається через заражену вірусом їжу чи воду (фекально-оральний механізм). Захворювання зазвичай буває легким або середньо-тяжким – не викликає хронічної форми та ускладнення. Печінка відновлюється протягом кількох місяців. Але в деяких випадках гепатит A може протікати тяжко і навіть спричинити смерть.
Гепатит B. Передається при контакті з кров'ю інфікованої людини, незахищеному статевому контакті. Інфікована вагітна жінка може заразити дитину під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. Чим раніше людина захворіла на гепатит B, тим більша ймовірність, що інфекція стане хронічною: 70-95% дорослих одужують від гепатиту B.
Гепатит C. Основний шлях передачі – контакт із інфікованою кров'ю: переливання крові та її компонентів. Статевим шляхом вірус передається рідше – в основному, якщо є мікротравми слизових. У 75-85% пацієнтів гепатит C перетворюється на хронічну форму. Захворювання може передаватися від матері до дитини під час вагітності, пологів або грудного вигодовування.
Гепатит D. небезпечний тільки для людей, інфікованих вірусом гепатиту B, і передається через контакт із кров'ю або незахищений статевий контакт. Подвійна інфекція збільшує ризик цирозу та раку печінки.
Гепатит E. Як і гепатит A, передається через заражену їжу та воду. Найчастіше не вимагає лікування та не переходить у хронічну форму, але може протікати важко у вагітних жінок, людей із захворюваннями печінки та ослабленим імунітетом.
А ви хворіли гепатитом?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки
Закуска з плавлених сирків на святковий стіл за 5 хвилин