Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Викривлення хребта: як його визначити та встановити причину

19:30, 02 Січ 2016 · Категорія: Лікування · Переглядів 2613 · 

Одним з поширених захворювань у дитячому віці є викривлення хребта. Важкі викривлення роблять значний вплив на функції внутрішніх органів. Важливо вчасно помітити проблему і звернутися до лікаря.


Потрібно вчасно звернутися в лікарню

Потрібно вчасно звернутися в лікарню



1. У першу чергу зверніть увагу на своє тіло, вірніше на його пропорції. Встаньте біля дзеркала і погляньте на плечі. Якщо одне з них візуально вище іншого, це привід звернутися до фахівця і обговорити з ним цей факт. Якщо грудний відділ хребта має опуклий вигляд, а кут його більше 45 градусів, в наявності викривлення, звертайтеся до лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виправити поставу самостійно

2. У випадку якщо ви помітили ознаки сутулості в вашій поставі або випирають ребра, запишіться на консультацію до лікаря-ортопеда. Рання стадія захворювання зазвичай не викликає занепокоєння у людей, але треба відноситься дбайливо до свого здоров'я, адже саме на ранній стадії це захворювання легше піддається лікуванню.

3. Якщо при погляді на спину видно, що кут лопатки випирає, це є симптомом викривлення хребта, що вимагає негайного вирішення проблеми. Ще одним симптомом захворювання вважається наступне. Встаньте прямо, опустивши руки вздовж тіла. Подивіться, чи однакова відстань від талії до притиснутих до обох боків рук. Якщо відстань відрізняється, значить, хребет викривлений.

4. Нахиліться вперед, попросіть когось із родичів поглянути на ваш хребет. При нахилі тіла кривизна хребта помітна.

5. Якщо у вас часто болить спина, ви відчуваєте хворобливі м'язові спазми в області викривлення, зверніться до лікаря, після його огляду можна буде точно сказати, чи є у вас викривлення хребта або болі пов'язані з якимось іншим захворюванням. Слабкість і оніміння кінцівок часто є симптомами захворювання хребетного стовпа, при цьому відзначається защемлення нервових корінців хребта. При ускладненій формі порушується дихання, відбувається збій у роботі серцево-судинної системи та органів травлення.

6. Якщо у хворого спостерігаються болі в шлунку, грудей або навіть в голові, це також може свідчити про патологічні процеси в хребті. Зазвичай такі симптоми характерні для складних форм викривлення хребта. Якщо не почати вчасно лікування, є небезпека розвитку епілепсії, гіпертонії або інших патологій респіраторних шляхів на тлі даного стану.

Рада 2: Як розпізнати викривлення хребта

Відхилення хребта від нормального типового розташування насправді зустрічаються досить часто, провокуючи захворювання внутрішніх органів. Саме тому своєчасне виявлення викривлення хребта дозволяє попередити розвиток супутньої патології.

Як розпізнати викривлення хребта

1. При значній мірі відхилення хребта зміни можна помітити неозброєним оком - плечі і лопатки при огляді оголеної спини виявляються розташованими несиметрично.

2. При огляді тазового кільця помітно нерівне розташування тазових кісток, несиметричне розташування стегон та інших відділів нижньої кінцівки. Саме це призводить до неоднакового стирання каблуків у взуття, тому виявлення цієї ознаки має змусити пацієнта звернутися за консультацією до фахівця-ортопеда.

3. Можна визначити місце відхилення хребців від нормального розташування при обмацуванні хребетного стовпа - помітні ступеня викривлення легко помітні. Для цього потрібно попросити помічника провести рукою від шийного відділу хребта до куприка.

4. У нормі при нахилі з положення стоячи вперед всі симетричні кісткові виступи розташовані на одному рівні, а при розвитку будь-якого викривлення вони можуть випирати або западати. При цьому слід стояти рівно, босими ногами на підлозі і нахилятися, не торкаючись кінчиками пальців поверхні підлоги.

5. При наближенні до стіни лопатки повинні щільно прилягати до її поверхні, а між стіною і поперековим відділом хребта повинна вільно проходити долоня - тільки в цьому випадку немає патологічного лордозу в попереку.

6. Про можливе викривленні хребта може говорити звичка постійно носити сумку (або будь-які вантажі) тільки на одному плечі. Це свідчить про те, що викривлення хребта досягло значній мірі - це дозволяє скорегувати зміни.

7. У разі виникнення викривлення у дітей в період активного росту симптоми захворювання можуть виникати дуже швидко - саме тому потрібно уважно стежити за тим, як дитина сидить за столом або партою, носить шкільну сумку.

8. При обгрунтованій підозрі на викривлення хребта слід звернутися за консультацією до лікаря-ортопеда. Він зможе провести ретельне обстеження і призначити для підтвердження діагнозу рентгенологічне дослідження хребта як мінімум у двох перпендикулярних проекціях.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

9:30
8 хвороб, котрі можна визначити по обличчю людини
21:30
9 порад алергікам, як пережити весну
23:30
Корисні поради, котрі допоможуть відновити голос
6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
21:30
Шкода для організму, яку спричиняє брак сну
10:30
5 позитивних ефектів від поїздки в санаторій
8:30
Що робити, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
17:30
Чому в людей буває діабетична стопа
13:30
Режим харчування для хворого на целіакію
Здоров'я в соцмережах: