Вчені з Університету Індіани в США встановили, що спостереження за годинами при спробі заснути лише посилює безсоння. Результати дослідження було опубліковано у журналі The Primary Care Companion for CNS Disorders.
Від безсоння страждають від 4 до 22% дорослих і воно пов'язане з довгостроковими проблемами зі здоров'ям, включаючи серцево-судинні захворювання, діабет та депресію. Тому важливо дослідити причини її розвитку та способи боротьби з нею.
Дослідники провели дослідження, в якому взяли участь майже 5 тисяч пацієнтів, які мали проблеми зі сном. Всі вони розповіли дослідникам про свої звички, пов'язані зі сном, а також вели щоденник сну.
Автори виявили, що стрес від оцінки тривалості сну значно ускладнював здатність людей швидко засинати. Це, у свою чергу, призводить до більш високої ймовірності використання снодійних засобів, що також не допомагає у боротьбі з безсонням.
За словами вчених, просте поведінкове втручання, таке як відмова від перевірки часу, допомагає полегшити безсоння.
«Одна річ, яку люди могли б зробити - це повернути або прикрити свій годинник, викинути розумний годинник, прибрати телефон, щоб просто не перевіряти час. Немає жодного місця, де спостереження за годинником було б особливо корисним», – зробили висновок автори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 навички, які потрібно засвоїти школярам
Вправа, яка допоможе дізнатись емоційний стан дитини
Тонкі шведські млинці панкакор з брусничним соусом