Вчені та медики мають чітку і перевірену думку з цього приводу.
алергія
Вилікувати алергію назавжди не можна, це хронічне захворювання. Але її можна взяти під контроль. Можна змінити її перебіг, максимально подовжити ремісію, але говорити про повне одужання не доводиться. Сподіватися на те, що дитина переросте алергію, теж не варто.
У дорослої людини алергія зберігається протягом усього життя. Запущено певний імунологічний механізм, велике значення має генетика. Тому всі зусилля медиків зараз спрямовані на ранню діагностику та недопущення збільшення кількості хворих та тяжкості захворювання.
В даний час добре розроблена фармакотерапія, яка дає можливість зменшити симптоми, що вже розвинулися. Алергенспецифічна імунотерапія знижує чутливість до причиннозначущих алергенів, розвивається толерантність до цих алергенів, йдуть симптоми, але сам імунологічний механізм залишається.
Трапляються випадки спонтанних ремісій у підлітків, дітей. Коли немає клінічних проявів астми чи інших симптомів, але під час обстеження (шкірному тестуванні чи проведенні аналізів на антитіла за певними алергенами) хвороба підтверджується. Симптомів немає, але механізм є, і захворювання будь-якої миті може повернутися.
Тому варто постійно бути уважним та обережним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен