Звісно, бачити таке дуже важко, але якщо є бодай маленький шанс на порятунок, то варто спробувати.
клінічна смерть
Реанімаційні заходи необхідно розпочинати відразу ж, а ще краще – не допускаючи повної зупинки серцевої діяльності та дихання. Якщо причиною смерті стала асфіксія або утоплення, звільніть порожнину рота від предметів, що заважають диханню. Укладіть хворого на жорстку рівну поверхню, розстебніть одяг, що стискує. Встаньте збоку від хворого і накладіть одну долоню на нижню третину грудини – по центру. Кисть іншої руки покладіть перпендикулярно на тильну сторону першої. Починайте сильні поштовхи руками із частотою 60 - 70 за хвилину. Грудина при цьому повинна зміщуватися не менше ніж на 4 - 6 см у бік хребта. Ефективність масажу контролюється проходженням пульсової хвилі по сонній артерії.
Після 15 натискань прикладіть свій рот через хустку до рота пацієнта, щільно обхопивши його губами і затиснувши його ніс, і зробіть 2 енергійні видихи. Грудна клітка пацієнта має піднятися. Потім продовжіть масаж серця. Якщо у Вас є помічник, то він може здійснювати масаж серця (4 – 5 поштовхів), а Ви – штучну вентиляцію легень (2 видихи).
Ефективність реанімаційних заходів підтверджується появою самостійних скорочень серця (пульс на сонній артерії) та звуженням зіниці. При появі дихання реанімаційну допомогу можна припинити та терміново госпіталізувати пацієнта.
За відсутності сприятливих ознак реанімацію проводять протягом 30 хв, після чого припиняють масаж серця та вентиляцію легень.
Краще, щоб такої ситуації у вас взагалі не траплялося, але тепер ви принаймні знаєте, що робити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен