Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Лікування хвороби, про яку мовчать

22:30, 04 Тра 2013 · Категорія: Лікування, Геморой · Переглядів 4742 · 

Хронічні запори - це не та тема, яку прийнято обговорювати з оточуючими. Хоча насправді, це серйозна проблема, здатна сильно ускладнити людині життя. Причому не тільки у фізичному, а й у моральному плані. А через певну "закритість" цієї теми, кожен страждає мовчки і бореться з запорами самостійно, вишукуючи методи боротьби з ними емпіричним шляхом, тобто методом проб і помилок. Адже давно відомі численні способи позбавлення від цієї неприємної "звички", яка, в кінцевому підсумку, здатна понівечити здоров'я.


Як боротися з хронічними запорами

Як боротися з хронічними запорами



Багато людей провокую запори самі. Або їм ніколи, або їх не влаштовують зручності туалету - і вони вирішуються перетерпіти до "кращих часів". Позиви кишечника, що регулярно не знаходять "відповіді", поступово згасають, нервові закінчення, які сигналізують мозку про необхідність дефекації притупляються, втрачають чутливість.

Інша категорія ризику - люди з вродженою чи набутою ослабленою перистальтикою кишечника. Часом запорами страждають навіть груднички, набагато частіше - діти шкільного віку. Це означає, що чутливість кишечника до позивів слабка від природи.

У вагітних жінок теж дуже часто спостерігаються запори. Особливо в другій половині терміну, коли плід здавлює всі органи навколо, в тому числі і товстий кишечник.

У всіх цих випадках, найпростішим порятунком від проблеми здаються штучні стимулятори очищення кишечника: проносні препарати та клізми. Ці прості та ефективні засоби, на перший погляд, повністю вирішують проблему. Особливо, якщо запори трапляються нечасто. Однак біда в тому, що це призводить до подальшого ослаблення природної перистальтики кишечника, а найбільш сильні мінеральні проносні препарати безпосередньо ведуть до дистрофії мускулатури кишечника. І з роками природне самоочищення організму взагалі може припинитися, а щоденні клізми та проносні таблетки не прикрасять і не полегшать життя.

Як же бути? Потурати організму не можна, стимулювати його штучно - теж. Єдиний правильний вихід - надати йому можливість самоочищатися природним шляхом за допомогою необхідних продуктів і рухової активності.

Перегляньте ваш раціон. Значення грубої природної їжі, багатої на клітковину, для нормального функціонування кишечника відома всім. Однак на ділі ми продовжуємо віддавати перевагу вареній, рафінованій, солодкій їжі. Саме вони і ведуть до запорів.

Перестаньте придушувати природні позиви кишечника. Здоров'я насамперед, навіть якщо для цього вам доведеться перервати роботу або відвідати громадський туалет. Найкраще привчити себе до певного часу доби для спокійного щоденного природного очищення організму. Якщо ви відчуваєте позиви по кілька разів на день - це дуже добре, не відівчайте організм від цієї корисної звички. В ідеалі кишечник повинен спрацьовувати через 30-120 хвилин після кожного прийому їжі.

 Регулярно (наприклад, у вихідні) вживайте продукти, які у вас викликають легкий "розлад травлення" і рідкі випорожнення. На одних подібним чином діють свіжі яблука, на інших - кефір, на третіх - малосольні огірки і т.д.

 Займіться регулярним бігом або тривалою швидкою ходьбою. Це прекрасний і найприродніший спосіб "розтрусити кишечник". Насправді це дуже просто поєднати з вашим звичним способом життя. Наприклад, тільки в ті дні, коли ваш кишечник не зміг звільнитися самостійно, пройдіть кілька зупинок до роботи швидким кроком або вийдіть на десятихвилинну пробіжку ввечері. Напевно майже відразу ж після "струсу" ви відчуєте позиви.

 Біг чи ходьбу можна замінити спеціальною гімнастикою. Щоранку кілька хвилин робіть будь-які довільні вправи зі згинанням і распрямлением тіла в попереку, присідання.

 Спробуйте приймати вранці натщесерце ось такий напій: розчиніть одну чайну ложку меду в склянці холодної води. Або: склянка морквяного соку. Або: кілька свіжих слив. Або: чай із сушених яблук або вишень.

А якщо ви хочете перемогти свій запор надовго, не вносячи змін в свій спосіб життя, спробуйте "посидіти" на такій дієті.

Сніданок: свіжі стиглі соковиті фрукти або велика чашка салату з дрібно натертої капусти та яблук.

Обід: Овочевий суп, м'ясна страва з гарніром з якоюсь кашею, сік моркви, селери, шпинату або кисломолочний продукт: йогурт, кефір, кисле молоко, ряжанка і т.д.

Вечеря: кілька варених не соковитих овочів (наприклад, картопля), салат із зелених листових овочів і сиру, або м'яса, риби, яєць, горіхів.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

8:30
Що робили, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
17:30
Чому в людей буває діабетична стопа
13:30
Режим харчування для хворого на целіакію
7:30
Перша допомога після укусу змії
19:06
Чи варто проколювати пазуху при гаймориті
11:15
Жахливі наслідки варикозу, якщо його не лікувати
14:00
Якісна профілактика болю у спині
22:00
Хрипота може бути ознакою серйозного захворювання
23:00
Про що свідчить схильність до закрепів?
21:00
Хворобу Лайма можна переплутати з застудою
12:30
Симптоми зараження глистами
17:00
Використання яблучного оцту від ревматизму
15:30
Захворювання, які подразнюють шкіру навколо очей
6:20
Як допомогти людині з нападом епілепсії?
23:00
Зміни нігтів, які свідчать про хвороби
23:00
5 продуктів, які вбивають щитоподібну залозу
Здоров'я в соцмережах: