Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ефірні олії: небезпечний вплив на організм та способи його зменшення

20:30, 28 Лют 2016 · Категорія: Народна медицина · Переглядів 2588 · 

Зараз вже стало цілком очевидним використання ефірних масел в побуті: для лікування, прийняття ванн і приготування домашнього мила. Однак, крім явної користі, про яку розповідають нам багато друкованих джерел та Інтернет, ефірні масла можуть принести шкоду людині, викликати отруєння і алергічні реакції.

Ефірні олії

Ефірні олії



Передбачається, що ефірні масла, будучи речовинами природного походження, прекрасно сумісні з людським організмом і нічого, крім користі, йому принести не можуть. При цьому всі забувають, що концентрація ефірної субстанції в рослині далеко не така велика, як в зробленому промисловим способом ефірному маслі. Ароматерапія, як спосіб впливу на людський організм, не має чітко визначених правил і рекомендацій по використанню. Тому, статистики випадків, коли у людини траплялася несприятлива реакція на ефірні масла, просто не існує.

Небезпечні ефірні масла можуть впливати на організм людини двома способами: через шкіру і через дихальні шляхи. При нанесенні масла на шкірний покрив відбувається наступне. Частина масла проникає в поверхневий клітинний шар і змінює властивості клітинної мембрани, спотворюючи фізіологічні та метаболічні процеси всередині самої клітини. Мембрани клітин визначають синхронність біохімічних реакцій в тканинах, тому будь-яке стороннє втручання може призвести до порушення нормального біологічного процесу. Щоб уникнути небезпечного впливу ефірних масел, необхідно наносити на шкіру розбавлені розчини, які складаються з ароматичного масла і розчинника (етиловий спирт, віск, олія).

Наступний спосіб впливу ефірних масел на організм - через нюх. Ефірні олії є висококонцентрованими ароматами рослин, в яких вміст пахучих речовин перевищує природний в 50-100 разів. Ароматичні складові запаху починають впливати на наші рецептори, запускаючи в дію різноманітні біохімічні процеси. Реакція організму на небезпечні ефірні масла непередбачувана, результатом їх застосування може стати алергія і набряк м'яких тканин верхніх дихальних шляхів.

Щоб убезпечити своє себе і своїх близьких від застосування небезпечних ефірних масел, дотримуйтесь порад:

• Купуйте ефірні масла тільки в магазинах, у перевірених, постачальників, які добре зарекомендували себе.
• Відмовтеся від покупки, якщо на етикетці не вказана чітка інформація про виробника, хімічний склад і відсутнє або вказане маркування, яка не відповідає виду масла. Масло, яке має неакуратну упаковку, невиразну етикетку - небезпечна ефірна олія.
• Не вживайте в якості лікувальних синтетичні ефірні масла. Такі масла годяться тільки для ароматизації і ніякого відношення до оздоровлення організму не мають. У кращому випадку, вони будуть просто марні.
• Не вживайте ефірні масла з зареєстрованими побічними ефектами (піжмові, ламантинові, коричні і ін.) Невідомо, як ваш організм відреагує на їх склад, тому, при можливості, замінюйте їх більш поширеними ефірними маслами.
• Не вживайте одне ефірне масло замість іншого, навіть якщо вони мають подібний хімічний склад. Одне і те ж речовина може надавати різну дію, яке залежить від концентрації і загального складу ефірної олії.
• Зберігайте ефірні масла в темних упаковках, в прохолодному місці, позбавляйтеся від прострочених препаратів. Масла з простроченим терміном зберігання, що довго перебували на сонці або в теплому місці - небезпечні ефірні масла.

Більшість ефірних масел не становлять небезпеки і з великим успіхом застосовуються в різних областях. Небезпечними ефірними маслами вважаються масла, що володіють явними, підтвердженими ознаками отруйних речовин, незалежно від дози і способу їх застосування. Такі масла повинні використовуватися в ароматерапії тільки під наглядом кваліфікованого фахівця або практикуючого лікаря.

Небезпечні ефірні масла: ажгон, арніка, амброзія, аїр тростинний, аїр звичайний, болден, вербена, гірчиця, гаультерія лежача, оман, материнка іспанська, материнка звичайна, буркун, ірний корінь, камфора, каніфоль, коричник китайський, мигдаль гіркий, ялівець козацький, лобода, м'ята болотна, полин гіркий, пижмо, рута запашна, насіння анісу, насіння петрушки, сассафрас бразильський, туя велетенська, туя західна, хрін, чабер садовий, чабер гірський, яборанді.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

17:30
Народна медицина проти вірусів. Хто переможе?
15:30
Розмаринова олія прискорює ріст волосся
12:30
Ефективні рослини при подагрі
14:00
Популярна рослина, яка викликає алергію
9:00
Корисні властивості олії розторопші
11:00
Шкідливі народні методи відбілювання зубів
14:00
Три способи використання зубної пасти
21:00
Сода та молоко для лікування печії
12:30
Лікування геморою у домашніх умовах
11:00
Найкращі домашні засоби від прищів
6:20
Спрей з алое для росту і зволоження волосся
15:45
Як боротися з випадінням волосся в домашніх умовах
23:30
Переваги використання яблучного оцту
8:44
Народне лікування: настоянка золотого вуса
6:20
Чай, який захищає від смертельних хвороб
10:00
Народні відвари для розрідження крові
14:00
5 народних засобів для живлення сухого волосся
21:00
Лікування печії содою призводить до раку стравоходу
10:00
Домашня мазь для знеболення суглобів (РЕЦЕПТ)
8:00
Користь лаврового листя для здоров'я
7:30
Відбілювальна маска для обличчя з лимоном
12:30
Позитивний вплив зеленого чаю на стан шкіри
6:20
Олія розторпші для лікування діабету та печінки
23:00
Рецепт ниркового чаю
19:45
Лікувальні властивості соку картоплі
14:00
Народні рецепти при проносі
9:00
Чи можна полоскати горло розчином соди?
21:00
Що робити з пігментними плямами на обличчі?
7:30
Домашні засоби від підшкірних прищів
6:20
Олія для профілактики серцевих захворювань
22:00
Корисні властивості алое для здоров'я
23:30
Варіанти використання ромашки для лікування
19:45
Три лікарські трави, які можуть нашкодити організму
0:40
Народні методи лікування геморою: найкращі поради
11:00
Народні методи лікування псоріазу
21:00
Природні напої, які знижують тиск
14:00
Користь огірків для шкіри навколо очей
12:30
Дієвий народний засіб від кашлю
14:00
Небезпечний народний метод лікування, який призводить до ускладнень
8:00
Лікувальні властивості каланхое
Здоров'я в соцмережах: