Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Бралангін

-


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина без кольору або трохи жовтувата;

склад: 1 мл розчину містить: метамізолу натрію 0,5 г;

пітофенону гідро хлориду 0,002 г;

фенпіверинія бромиду 0,00002 г;

допоміжні речовини: натрію піросульфат, вода для ін′ єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін′ єкцій.

Фармакотерапевтична група. Аналгетичний та спазмолітичний засіб. Код АТС N06BX18

Фармакологічні властивості. Бралангін – комбінований препарат, має знеболювальну, жарознижувальну та спазмолітичну дії.

Метамізол є похідним пірозолону, тамує біль, має слабку протизапальну дію. Пітофенон, подібно до папаверину, має пряму міотропну дію на гладку мускулатуру внутрішніх органів та спричиняє її розслаблення. Фенпівериній зарахунок холінблокуючої дії виявляє додаткову розслаблю вальну дію на гладку мускулатуру. Комбінація трьох компонентів препарату посилює їх фармакологічну дію, яка проявляється в тамуванні болю, розслабленні гладких м′ язів, зниженні підвищеної температури тіла.

Фармакокінетика препарату зумовлена взаємодією його компонентів.

Препарат проникає через плаценту, у грудне молоко.

Показання для застосування.

Больові синдроми при спазмах гладкої мускулатури внутрішніх органів – ниркова та печінкова коліки, кишкові спазми, дисменорея та інші спастичні стани внутрішніх органів. Може бути застосований для короткочасного симптоматичного лікування при болю в суглобах, невралгії, ішіалгії, міалгії. Як допоміжний засіб може застосовуватись для зменшення болю після хірургічних та діагностичних маніпуляцій.

При необхідності препарат може бути застосований для зниження підвищеної температури тіла при застудних та інфекційно-запальних захворюваннях різної етіології.

Спосіб застосування та дози.

Разова доза для дорослих та підлітків після 15 років становить 2 – 5 мл (внутрішньо венно або внутрішньом′ язово), добова доза – 10 мл. Внутрішньо венне введення разової дози більше 2 мл, можливе тільки після ретельного уточнення показань.

Для дітей та немовлят добову дозу призначають з урахуванням маситіла (див. табл.)

Таблиця.

Маса тіла, вік дитини

Розчин для ін′ єкцій, внутрішньо венне введення

Розчин для ін′ єкцій, внутрішньом′ язове введення

5 – 8 кг; 3 – 11 міс.

Внутрішньо венне введення протипоказано

0,1 – 0,2 мл

9 – 15 кг; 1 – 2 роки

0,1 – 0,2 мл

0,2 – 0,3 мл

16 – 23 кг; 3 – 4 роки

0.2 – 0,3 мл

0,3 – 0,4 мл

24 – 30 кг; 5 – 7 років

0.3 – и 0,4 мл

0,4 – 0,5 мл

31 – 45 кг; 8 – 12 років

0,5 - 0,6 мл

0,6 – 0,7 мл

46 – 53 кг 12 – 15 років

0,8 – 1,0 мл

0,8 – 1,0 мл

Внутрішньо венне введення препарату слід здійснювати повільно (1мл/хв.) в горизонтальному положенні хворого в ліжку, під контролем артеріального тиску, частоти серцевих скорочень та дихання. Ін′ єкційнийрозчин повинен мати температуру тіла.

Препарат застосовують у дорослих не більше 5 днів; у дітей – не більше 3 днів. Триваліше застосування можливе тільки після консультації з лікарем.

Побічна дія. У терапевтичних дозах препарат добре переноситься. Іноді можливі алергічні реакції ( шкірні висипання, свербіж, дуже рідко –анафілактичний шок, Синдром Стивенса-Джонсона та Лайєлла). У поодиноких випадках – печіння в епігастральній ділянці, сухість у роті, головний біль.

Можливі запаморочення, зниження артериального тиску, тахікардія, ціаноз. При тривалому застосуванні – випадки порушення кровоутворення (тромбоцит опенія, гранулоцит опенія, агранулоцит оз, геморагії). При схильності добронхоспазму можливе провокування нападу.

Протипоказання.

. Підвищена чутливість до компонентів препарату;

виражені порушення функції печінки та нирок;

дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;

тахіаритмія, закрито кутова форма глаукоми, гіпертрофія передміхурової залози з тенденцією до затримки сечі, шлунково-кишкова непрохідність тамегаколон;

бронхіальна астма;

захворювання системи крові;

колаптоїдні стани;

перший триместр та останні 6 тижнів вагітності, період лактації;

немовлятам до 3 місяців, або з масою тіла менше 5 кг.

Передозування. У разі передозування можливі блювання, сухість уроті, змінення потовідділення, порушення акомодації. Артеріальна гіпотензія, сонливість, порушення функції печінки та нирок, судоми. Лікування симптоматичне.

Особливості застосування. З обережністю та під контролем лікаря слід застосовувати препарат хворим з порушенням функції печінки та нирок, при схильності до гіпотензії, бронхоспазму, а також при підвищеній індивідуальній чутливості до не стероїдних протизапальних засобів або ненаркотичниханалгетиків. Іноді метаболіти метамізолу можуть забарвлювати сечу в червоний колір. Під час лікування препаратом не слід вживати алкоголь.

При тривалому ( більше тижня) застосуванні препарату необхідно контролю вати стан периферичної крові та функціональний стан печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Бралангіну з іншими ненаркотичними аналгетиками може призвести до взаємного посилення ефектів. Трицикличні антидепресанти, протизаплідні засоби для прийому внутрішньо, алопуринол підвищують токсичність препарату. Барбітурати, фенілбутазон та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки послаблюють дію метамізолу. Одночасне застосування з циклоспорином знижує рівень останнього у крові. Седативні засоби та транквілізатори посилюють знеболювальну дію Бралангіну.

Розчин Бралангіну не можна поєднувати в одному шприці з іншими лікарськими засобами.

Умови та термін зберігання. Препарат слід зберігати у недоступному длядітей, сухому, захищеному від світла місці, при температурі від +4 до +25˚ С.

Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати після терміну, вказаного на упаковці.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus