Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиЧарозетта

Н. В. Органон, Нідерланди


Чарозетта

Код: G03AC09

Контрацептиви


Інструкція


Склад:

діюча речовина: desogestrel;

1 таблетка містить 0,075 мг дезогестрелу;

допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний; повідон; кислота стеаринова; кремнію діоксид колоїдний безводний; альфа-токоферол; лактоза, моногідрат; Опадрай OY-S-28833 або гіпромелоза; полі етиленгліколь 400; титану діоксид (171); тальк.

Лікарська форма.

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Фармакотерапевтична група.

Гормональні контрацептиви для системного застосування. Код АТС G03A C09.

Клінічні характеристики.

Показання.

Контрацепція.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого іншого компонента препарату.

Встановлена або підозрювана вагітність.

Гострі венозні тромбоемболічні порушення.

Тяжкі захворювання печінки на даний час або в анамнезі до нормалізації показників функції печінки.

Відомі або підозрювані злоякісні пухлини, чутливі до статевих гормонів.

Вагінальна кровотеча неясної етіології.

Спосіб застосування та дози.

Таблетки слід застосовувати в тому порядку, який зазначено на упаковці, щодня приблизно в один і той самий час, за необхідності запиваючи невеликою кількістю рідини. Кожен день необхідно застосовувати по одній таблетці протягом 28 днів. Кожну наступну упаковку починають відразу після завершення попередньої упаковки.

Як слід починати прийом препарату Чарозетта®.

За відсутності попереднього застосування гормональних контрацептивів (протягом останнього місяця).

Застосування таблеток слід починати в 1 день менструального циклу (у 1-й день менструальної кровотечі). Допускається починати прийом на 2-5-й день, але тоді під час першого циклу протягом перших 7 днів прийому таблеток рекомендується застосовувати бар'єрний метод контрацепції.

Перехід з комбінованого гормонального контрацептиву (комбінованого перорального контрацептиву (КПК), вагінального кільця або трансдермального пластиру).

Бажано, щоб жінка почала застосування препарату Чарозетта® наступного дня після останнього прийому активної таблетки (останньої таблетки, що містить активні речовини) або в день видалення вагінального кільця або пластиру. У цих випадках немає необхідності в застосуванні додаткової контрацепції.

При початку застосування препарату через день після останнього прийому активної таблетки КПК (останньої таблетки, що містить активні речовини) або дня видалення вагінального кільця або пластиру жінка повинна використовувати додатковий бар’єрний метод протягом перших 7 днів прийому таблеток.

Перехід із застосування інших препаратів, що містять тільки прогестаген («міні-пілі», ін'єкції або внутрішньо маткова система, що вивільняє прогестаген [ВМС]).

Жінка в будь-який день після припинення застосування „міні-пілі” може перейти на застосування Чарозетта® (у випадку імплантату – у день його видалення, у випадку ін’єкції – замість наступної ін’єкції), немає необхідності в додатковому методі контрацепції.

Після аборту протягом І триместру.

Після аборту протягом I триместру застосування препарату рекомендується розпочати негайно; додатковий метод контрацепції не потрібний.

Після пологів або аборту протягом ІІ триместру.

Жінці необхідно рекомендувати починати застосування препарату на 21-28-й день після пологів або аборту протягом ІІ триместру. Якщо прийом препарату починається в пізніші терміни, жінці слід рекомендувати додатково застосовувати бар'єрний метод протягом перших 7 днів прийому таблеток. Проте, якщо жінка після пологів або аборту до початку прийому препарату Чарозетта® вже жила статевим життям, то перед початком прийому препарату спочатку слід виключити вагітність або жінка повинна дочекатися першої менструації.

Як слід чинити у разі пропуску прийому таблеток.

Контрацептивний захист може знизитися, якщо інтервал між прийомом двох таблеток становить більше 36 годин. Якщо запізнення прийому таблетки становить менше 12 годин, то пропущену таблетку слід прийняти відразу, як тільки жінка пригадає про це, а наступну таблетку прийняти у звичайний час. Якщо запізнення прийому таблетки становить більше
12 годин, то жінка повинна слідувати наступним рекомендаціям, а також застосовувати додатковий метод контрацепції протягом наступних 7 днів. Якщо прийом препарату було пропущено протягом першого тижня його застосування і мав місце статевий акт протягом тижня, що передував пропуску прийому таблеток, то в цьому випадку слід передбачити можливість вагітності.

Рекомендації у разі порушень з боку травного тракту.

У разі виникнення тяжких шлунково-кишкових розладів всмоктування може бути неповним, тому треба вживати додаткових заходів контрацепції. Якщо після прийому таблетки протягом 3-4 годин виникло блювання, то всмоктування може бути неповним. У цьому випадку слід додержуватись рекомендацій щодо пропущених таблеток, наведених у відповідному розділі (див. „Як слід чинити у разі пропуску прийому таблеток”).

Побічні реакції.

Найчастіше були зареєстровані наступні побічні ефекти в клінічних випробуваннях препарату Чарозетта® (>2,5 %): порушення менструації, акне, зміни настрою, біль у молочних залозах, нудота і збільшення маси тіла. Побічні реакції, вказані нижче в таблиці, були розподілені дослідниками на такі, що мають встановлений, вірогідний і можливий зв'язок з лікуванням.

Клас система/орган Частота побічних реакцій
(MedDRA)* Поширені
(³1/100) Непоширені
(<1/100, ³1/1000) Рідко поширені
(<1/1000)
Інфекції та інвазії Вагінальна інфекція
Психічні розлади Погіршення настрою, зниження лібідо
Порушення нервової системи Головний біль
Порушення з боку органів зору Непереносимість контактних лінз
Порушення з боку травного тракту Нудота Блювання
Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин Акне Алопеція Шкірний висип, уртикарія, вузликова еритема
Порушення з боку репродуктивної системи та молочних залоз Біль у молочних залозах, нерегулярні менструації, аменорея Дисменорея, кіста яєчників
Загальні порушення та стани в місці порушення Втомлюваність
Лабораторні аналізи
Збільшення маси тіла
* MedDRA (Система класифікації побічних реакцій на лікарські засоби) версія 9.0.

Можуть виникнути такі побічні реакції, як виділення з молочних залоз та дуже рідко - позаматкова вагітність.

У жінок, що застосовували пероральні контрацептиви (комбіновані), спостерігався ряд серйозних побічних реакцій. Вони включають венозні тромбоемболічні порушення, артеріальні тромбоемболічні порушення, гормонозалежні пухлини (наприклад, рак молочної залози) і хлоазму, деякі з них описані детальніше в розділі „Особливості застосування. Попередження”.

Передозування.

Не повідомлялося про серйозні шкідливі ефекти в результаті передозування. Симптоми, які можуть виникнути: нудота, блювання, у молодих дівчат – незначна вагінальна кровотеча. Антидот відсутній, подальше лікування повинно бути симптоматичним.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Екстенсивні епідеміологічні дослідження показали, що не існує підвищеного ризику ні вроджених дефектів у дітей, які народилися у жінок, які застосовували пероральні контрацептиви (ПК) до вагітності, ні підвищеного ризику тератогенного ефекту, коли ПК ненавмисно приймали в ранній період вагітності. Дані фармнагляду, зібрані щодо різних комбінованих ПК, що містять дезогестрел, також не свідчать про підвищений ризик.

Як і інші контрацептиви, що містять тільки прогестаген, препарат Чарозетта® не впливає на кількість або якість (концентрації білків, лактози або жирів) грудного молока, але відомо, що невелика кількість етоногестрелу проникає у грудне молоко.

Є обмежені дані щодо тривалого спостереження за дітьми, чиї матері розпочинали приймати препарат Чарозетта® протягом 4-8-го тижня після пологів. Їх годували груддю упродовж
7 місяців і вони знаходилися під спостереженням до 1,5 року (n=32) чи до 2,5 року (n=14). Оцінка росту, фізичного та психомоторного розвитку не виявила якихось відмінностей порівняно з малюками, чиї матері користувалися ВМС. Проте необхідно ретельно спостерігати за ростом і розвитком дитини. Ґрунтуючись на наявних даних, препарат Чарозетта® можна застосовувати під час годування груддю.

Особливості застосування.

Попередження.

У разі виникнення будь-яких з перерахованих нижче станів/чинників ризику слід спів ставити користь від застосування прогестагену і можливі ризики для кожної окремої жінки і обговорити це з нею ще до того, як вона прийме рішення почати прийом препарату Чарозетта®. У разі погіршення, загострення перебігу захворювання або виникнення будь-якого з цих станів вперше жінці слід звернутися до лікаря. Лікар вирішить, чи потрібно припинити застосування препарату Чарозетта®.

Ризик раку молочної залози взагалі збільшується з віком. Під час застосування КПК ризик того, що у жінки буде діагностований рак молочної залози, деякою мірою збільшується. Цей підвищений ризик поступово зникає протягом 10 років після припинення застосування ПК, він не пов'язаний з тривалістю попереднього застосування, а залежить від того віку жінки, коли вона застосовувала КПК. Для відповідних вікових груп розрахована очікувана кількість діагностованих випадків раку молочної залози серед 10 000 жінок, які застосовували комбіновані ПК (протягом до 10 років після припинення їх застосування), щодо жінок, які ніколи їх не приймали (протягом того ж періоду часу). Кількість цих випадків вказана нижче в таблиці.


Вікова група

Очікувана кількість випадків серед жінок, які застосовували ПК Очікувана кількість випадків серед жінок, які не застосовували ПК
16 - 19 років 4,5 4
20 - 24 роки 17,5 16
25 - 29 років 48,7 44
30 - 34 роки 110 100
35 - 39 років 180 160
40 - 44 роки 260 230
Ризик у тих, хто застосовує ПК, що містять тільки прогестаген, можливо, відповідає величині ризику у разі комбінованих ПК. Проте дані для ПК, що містять тільки прогестаген, не є остаточними. Ризик виникнення раку молочної залози, пов'язаний з прийомом КПК, порівняно з ризиком виникнення раку молочної залози впродовж всього життя, незначний. Рак молочної залози, що діагностується у жінок, які застосовували КПК, може розвиватись не так стрімко, ніж рак, що діагностується у жінок, які ніколи не застосовували КПК. Підвищений ризик у жінок, які застосовують КПК, можливо, обумовлений більш ранньою діагностикою, біологічними ефектами препарату або комбінацією цих двох чинників.

• Оскільки не можна виключити біологічний вплив прогестагенів на рак печінки, необхідно враховувати індивідуальні співвідношення ризику та користі для жінок з раком печінки.

• У разі виникнення гострих або хронічних порушень функції печінки жінка повинна звернутися до фахівця для проведення обстеження та за консультацією.

• Якщо при прийомі препарату Чарозетта® розвинеться стійка артеріальна гіпертензія або якщо значне підвищення артеріального тиску адекватно не відповідатиме на антигіпертензивну терапію, то необхідно передбачити припинення прийому препарату Чарозетта®.

• У епідеміологічних дослідженнях встановлений зв'язок між застосуванням комбінованих ПК і підвищеною частотою виникнення венозних тромбоемболій (ВТЕ, тромбоз глибоких вен і емболія легеневої артерії). Хоча клінічне значення цих даних для дезогестрелу, що застосовується як контрацептивний засіб, який не містить естрогенного компонента, невідомо, застосування препарату Чарозетта® слід відмінити у разі розвитку тромбозу. Слід передбачити відміну застосування препарату Чарозетта® також і у разі тривалої іммобілізації, пов'язаної з операцією або із захворюванням. Жінки з тромбоемболічними порушеннями в анамнезі повинні бути попереджені про можливість рецидиву.

• Хоча прогестагени можуть впливати на резистентність периферичних тканин до інсуліну і на толерантність до глюкози, немає підтвердження того, що існує необхідність змінювати терапевтичну схему хворих на цукровий діабет, які застосовують «пілі», що містять тільки прогестаген. Проте жінки, хворі на цукровий діабет, повинні знаходитися під ретельним спостереженням протягом першого місяця застосування.

• Застосування препарату Чарозетта® веде до зниження рівня ест радіолу в сироватці крові до рівня, відповідного ранній фолікулярній фазі. До теперішнього часу невідомо, чи виявляє це зниження який-небудь клінічно значущий ефект на мінеральну щільність кісткової тканини.

• Попередження ектопічної вагітності традиційними «пілі», такими, що містять тільки прогестаген, не так ефективно, як застосування комбінованих пероральних контрацептивів, оскільки при застосуванні традиційних «пілі», що містять тільки прогестаген, часто відбувається овуляція. Незважаючи на те, що препарат Чарозетта® ефективно інгібує овуляцію, у разі аменореї та болю в животі слід виключити позаматкову вагітність при проведенні диференційної діагностики.

• Іноді може виникати хлоазма, особливо у жінок з хлоазмою в анамнезі. Жінкам зі схильністю до хлоазми слід уникати дії сонячних променів або ультрафіолетового випромінювання під час застосування препарату Чарозетта®.

• Повідомлялося про виникнення таких станів як під час вагітності, так і під час застосування стероїдних гормонів: жовтяниця та/або свербіж, пов'язані з холелітіазом; утворення жовчних каменів; порфірія; системний червоний вовчак; гемолітичний уремічний синдром; хорея Сиденама; герпес вагітних; втрата слуху, пов'язана з отосклерозом; ангіо невротичний набряк (спадковий), але їх зв’язок із застосуванням прогестагенів не встановлений.

• Чарозетта® містить менше 65 мг лактози і тому дуже малоймовірно, що препарат може впливати на стан здоров’я у жінок із рідкісними спадковими порушеннями, пов'язаними з непереносимістю галактози, недостатністю лактази Лаппа або порушеного всмоктування глюкози-галактози.

Медичні обстеження/консультації.

Перед призначенням препарату слід ретельно ознайомитися з медичною історією жінки. Рекомендується провести ретельне гінекологічне обстеження для виключення вагітності. Перед призначенням препарату слід встановити причину порушень менструального циклу, наприклад, олігоменореї і аменореї. Інтервал між контрольними медичними оглядами у кожному окремому випадку залежить від поточних обставин. Якщо препарат, що призначається, може вплинути на приховане або існуюче захворювання (див. „Особливості застосування”), то слід скласти відповідний графік контрольних медичних оглядів. Незважаючи на регулярний прийом препарату Чарозетта®, іноді можуть виникати нерегулярні кров'яні виділення. Якщо кровотечі дуже часті і нерегулярні, то слід передбачити застосування іншого методу контрацепції.

Якщо вказані вище симптоми є стійкими, то в цьому випадку необхідно виключити органічну патологію. Лікування аменореї під час застосування препарату залежить від того, чи приймався він відповідно до інструкції, у ряді випадків у дослідження слід включати проведення тестів на вагітність. У разі вагітності прийом препарату слід припинити.

Жінки повинні бути поінформовані про те, що препарат Чарозетта® не захищає від
ВІЛ-інфекцій (СНІДу) і від інших захворювань, що передаються статевим шляхом.

Зниження ефективності.

Ефективність «пілі», що містять тільки прогестаген, може бути знижена у разі пропущеного прийому таблеток (див. „Як слід чинити у разі пропуску прийому таблеток”), шлунково-кишкових розладів (див. „Рекомендації у разі порушень з боку травного тракту”) або прийому у поєднанні з іншими ліками (див. „Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій”).

Зміни в характері менструального циклу.

Під час застосування «пілі», що містять тільки прогестаген, у деяких жінок вагінальні кровотечі можуть виникати частіше або стати тривалішими, в той час як у інших жінок ці кровотечі можуть стати випадковими або взагалі припинитися. Ці зміни часто бувають причиною, на підставі якої жінка відмовляється від цього методу контрацепції або перестає суворо дотримуватися вказівки лікаря. Виникнення кровотечі може бути зупинено у жінок, які застосовують препарат Чарозетта®, після консультації з лікарем. Оцінка вагінальних кровотеч повинна проводитися на регулярній основі і може включати обстеження з метою виключення злоякісних новоутворень або вагітності.

Розвиток фолікулів.

При застосуванні всіх низько дозованих контрацептивів спостерігається утворення фолікулів, іноді розмір фолікула може перевищувати розмір нормального фолікула. Зазвичай ці збільшені фолікули зникають спонтанно. Часто це протікає без симптомів; у деяких випадках це пов’язано з легким болем у животі. Хірургічне втручання необхідне дуже рідко.

Лабораторні аналізи.

Дані, отримані щодо КПК, показали, що застосування контрацептивних стероїдів може впливати на результати деяких лабораторних аналізів, включаючи біохімічні показники функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз і нирок, на рівні білків плазми, наприклад, на глобулін, що зв'язує кортикостероїди, на фракції ліпідів/ліпопротеїнів, показники вуглеводного метаболізму і показники згортання крові і фібринолізу. Зміни зазвичай залишаються в межах нормального діапазону значень лабораторних аналізів. Якою мірою це стосується також і контрацептивів, що містять тільки прогестаген, невідомо.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або роботі з іншими механізмами.

Виходячи з фармакодинамічного профілю препарату, вважається, що Чарозетта® не впливає або спричиняє дуже незначний вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Взаємодія між пероральними контрацептивами та іншими ліками може призвести до проривної кровотечі та/або до порушення контрацептивного захисту. Повідомлялося про наступні взаємодії (в основному з комбінованими контрацептивами, але іноді також повідомлялося і про контрацептиви, що містять тільки прогестаген).

Печінковий метаболізм.

Можуть виникати взаємодії з лікарськими препаратами, які індукують мікросомальні ферменти, що призводить до збільшення кліренсу статевих гормонів (наприклад, гідантоїни (зокрема, фенітоїн), барбітурати (зокрема фенобарбітал), примідон, карбамазепін, рифампіцин; ймовірно, також і оксикарбазепін, рифабутин, топірамат, фельбамат, ритонавір, нелфінавір, гризеофульвін і препарати, що містять звіробій (Hypericum perforatum).

Жінкам, які отримують лікування одним із цих препаратів, слід крім прийому препарату Чарозетта® тимчасово застосовувати бар'єрний метод або вибрати інший метод контрацепції. Бар'єрний метод доцільний під час застосування супутніх ліків і протягом 28 днів після припинення їх застосування.

Необхідно розглянути можливість застосування негормонального методу контрацепції жінкам, які перебувають на довготривалій терапії препаратами, що є індукторами мікросомальних ферментів печінки.

При застосуванні активованого вугілля всмоктування стероїду, що знаходиться в таблетці, може знизитися, а, отже, може знизитися контрацептивна ефективність препарату. У такому разі слід чинити відповідно до рекомендацій щодо пропуску для прийому таблеток (див. „Як слід чинити у разі пропуску прийому таблеток”).

Гормональні контрацептиви можуть впливати на метаболізм інших ліків. Відповідно, концентрація в плазмі і в тканинах може збільшуватися (наприклад, циклоспорину) або зменшуватися.

Зауваження. Для виявлення можливих взаємодій слід ознайомитися з інструкцією по застосуванню цих лікарських засобів.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат Чарозетта® є так званим препаратом «пілі», що містить тільки прогестаген (дезогестрел). Контрацептивний ефект препарату Чарозетта® досягається, в основному, за рахунок інгібування овуляції, а також збільшення в'язкості церві кального слизу.

При дослідженні протягом 2 циклів, в якому овуляція визначалася як рівень прогестерону вище 16 нмоль/л протягом 5 послідовних днів, було показано, що овуляція була виявлена в
1 % (1/103) випадків з 95 % довірчим інтервалом 0,02 % - 5,29 % у групі залежно від призначеного лікування (помилки користувача і методу). Пригнічення овуляції досягалося, починаючи з першого циклу. У цьому дослідженні, коли застосування препарату Чарозетта® припиняли після 2 циклів (56 безперервних днів прийому препарату), овуляція виникала, в середньому, через 17 днів (у діапазоні 7-30 днів).

У порівняльному дослідженні ефективності (у якому допускалося приймати пропущені таблетки максимум протягом 3 годин) загальний індекс Перля в групі залежно від призначеного лікування для препарату Чарозетта® становив 0,4 (95 % довірчий інтервал
0,09 - 1,20), порівняно з 1,6 (95 % довірчий інтервал 0,42 - 3,96) для 30 мкг левоноргестрелу.

Індекс Перля для препарату Чарозетта® був порівнюваним з індексом Перля, зафіксованим для комбінованих ПК, у групі пацієнтів, які застосовували звичайні ПК. Застосування препарату Чарозетта® веде до зниження рівнів ест радіолу в сироватці крові до рівня, відповідного ранній фолікулярній фазі. Не спостерігалося клінічно значущого впливу на показники вуглеводного метаболізму, метаболізму ліпідів і гемостаз.

Фармакокінетика.

Всмоктування. Після прийому внутрішньо препарату Чарозетта® дезогестрел (ДЗГ) швидко всмоктується і перетворюється на його біологічно активний метаболіт етоногестрел (ЕНГ). Досягнувши рівноважних станів, пікові рівні в сироватці досягаються через 1,8 години після прийому внутрішньо таблетки і абсолютна біодоступність ЕНГ становить приблизно 70 %.

Розподіл. ЕНГ на 95,5-99 % пов'язаний з білками сироватки крові (переважно з альбуміном) і меншою мірою – з глобуліном, що зв'язує статеві гормони.

Метаболізм. ДЗГ метаболізується за допомогою гідроксилювання і дегідрогенізації в активний метаболіт ЕНГ. ЕНГ метаболізується за допомогою утворення сульфатних і глюкуронідних кон’югатів.

Виведення. ЕНГ виводиться з періодом напів виведення близько 30 годин як при одноразовому, так і при багаторазовому введенні. Рівні в плазмі при рівноважному стані досягаються через 4-5 днів. Кліренс сироватки при внутрішньо венному введенні ЕНГ становить приблизно 10 літрів на годину. Виведення ЕНГ і його метаболіту як у формі вільного стероїду, так і у формі кон’югатів здійснюється з сечею і калом (у співвідношенні 1,5:1).

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі, двоопуклі таблетки 5 мм у діаметрі, вкриті плівковою оболонкою. З одного боку таблетки є гравіювання «KV» над цифрою «2», а з іншого – «ORGANON*».

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в захищеному від світла та вологи місці при температурі 2-30 ° С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка.

По 28 таблеток у блістері; кожен блістер запаяно в саше;

по 1, 3 або 6 саше в картонній пачці.

Категорія
відпуску. За рецептом.

Виробник. Н. В. Органон / N.V.Organon.

Місцезнаходження.

5349 AB Occ, Клоостерштраат 6, Нідерланди/

Kloosterstraat 6, 5349 AB Oss, the Netherlands.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus