Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Кальциум

-


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: суспензія рожевого кольору з фруктовим запахом та смаком;

склад: 5 мл сиропу містять кальцію карбонату 625 мг (еквівалентно елементарному кальцію 250 мг), холекальциферолу 125 МО (еквівалентно вітаміну D3266,5 МО);

допоміжні речовини: натрію кармелоза, сорбітол рідкий, натрію метилгідроксибензоат, натрію пропілгідроксибензоат, натрію цитрат, кислоти лимонної моногідрат, динатрію едетат, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію сахарин, барвник еритрозин супра, есенція полунична S-3397, вода очищена.

Форма випуску. Сироп.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані вітамінні препарати. Вітаміни в комбінації з мінералами. Код АТС A11J B.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Комбінований препарат, який регулює обмін кальцію та фосфору. Поповнює нестачу кальцію та вітаміну D3 в організмі.

Кальційє най поширенішим мінералом в організмі людини. Доля харчового кальцію, що всмоктується, залежить від потреб організму, але звичайно вона становить 20 -30%. Кількість кальцію, необхідна дорослій людині, становить майже 600 мг надобу. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, регулюванні процесів нервової провідності та м’язових скорочень, підтриманні стабільної нервової діяльності.

Холекальциферол (вітамін D3) – один з найважливіших активних метаболітів вітаміну D, що регулює обмін кальцію та фосфору в організмі. Він посилює всмоктування кальцію унирках, регулює мінеральний обмін в організмі, що необхідно для нормального дозрівання кісткової тканини, її метаболізму і фізіологічної функції.

Фармакокінетика. Не досліджувалася.

Показання для застосування.

Для профілактики остеопорозу та остеомаляції, та як додаток до різних видів специфічного лікування остеопорозу. Препарат рекомендований у всіх випадках, коли спостерігається погане засвоєння, знижена абсорбція або збільшена потреба організму в кальції і вітаміні D3, при зниженні вмісту кальцію та/або засвоєнні вітаміну D3, що особливо важливо для дітей, підлітків і молодих людей в період інтенсивного зростання, вегетаріанців, людей, які вживають мало молочних продуктів, жінок у період менопаузи, людей похилого віку, людей, які не буваютьна сонці протягом тривалого часу (наприклад, хронічні хворі, що не виходять збудинку), і для жінок під час вагітності та лактації.

Спосіб застосування та дози.

Як профілактичний засіб приймається всередину безпосередньо перед прийомом їжі або під час їди. Упаковка містить мірну ложечку з діленнями, одне ділення відповідає 2,5 мл.

Для профілактики остеопорозу та остеомаляції дорослим та дітям старше 12 років, а також вагітним та матерям, що годують груддю – по 15 мл в день.

Грудним доношеним дітям з 1 до 6 місяців по 5-7,5 мл 2 рази на день, попередньо розбавити молоком або кип’яченою водою. Недоношеним та дітям з низькою масою тіла 30-40 мл на добу, розподілені на 2-4прийоми.

Дітям старше 6 місяців по 15 мл на добу розподілені на 2-3 прийоми.

В умовах підвищеної інсоляції дозу зменшують вдвічі.

Побіч надія.

Препарат звичайно добре переноситься. Іноді можуть виникати нудота, блювання, запор, діарея.

Протипоказання. Гіпер чутливість до будь-якого інгредієнта препарату, первинна або вторинна гіперкальціємія, виражена гіперкальціурія або сечокам’янахвороба, декальцінуючі пухлини, такі як мієлома, кісткові метастази, саркоїдоз. Препарат також протипоказаний при гіпопаратиреоїдизмі і нирковій недостатності. Остеопороз, зумовлений іммобілізацією.

Передозування.

Симптоми: нудота, блювання, анорексія, головний біль, запаморочення, слабкість.

Уразі передозування необхідно прийняти велику кількість рідини і дотримуватисьдієти з обмеженою кількістю кальцію.

Особливості застосування.

Вагітність та лактація. Потреба в кальції та вітаміні D3 підвищується у період вагітності та лактації. Застосування сиропу Кальциум-Д показано у період вагітності та годування груддю, але їх не можна приймати одночасно з препаратами заліза. Потрібно також враховувати додаткове надходження кальцію та вітаміну D3 з інших джерел. Кальцій проникає в грудне молоко, але його вміст збільшується не настільки, щоб негативно вплинути на дитину. У пацієнтів з м’якою та помірною нирковою недостатністю (виявляється у людей похилого віку) або незначноюгіперкальціурією необхідно проводити періодичний контроль за виведенням кальціюз сечею та за рівнем кальцію у плазмі. Крім цього необхідно проводити контроль за виділенням кальцію з сечею у пацієнтів, які мають в анамнезі конкременти унирках, з метою виключення гіперкальціурії.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Кальциум-Д може знижувати всмоктування препаратів заліза та тетрациклінів. Одночасне застосування з дигіталіс ними глікозидами може підсилювати дію дигіталісу. Одночасне застосування з хінолонами може знижувати всмоктування кальцію. Тому препарат слід приймати за 3 год до або після прийому вищевказаних препаратів. У пацієнтів, які приймають діуретики ті азидного ряду у рідких випадках можлива гіперкальціємія.

Умовита термін зберігання. Зберігатиу сухому, захищеному від світла місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus