Звісно, бувають винятки, але вони лише підтверджують правило.
малюк
Дослідники з Канади вирішили зрозуміти, чому дорослі не можуть згадати події перших трьох років свого життя. Вчені припускають, що виною тому прискорене народження мозкових клітин - нейрогенез, який відбувається саме в дитинстві.
Раніше вважалося, що утворення нових ланцюжків нейронів лише зміцнює пам'ять, проте тепер доведено, що цей процес сприяє і втраті дитячих спогадів. Причому найактивніша фаза нейрогенезу припадає саме на дитинство, і з віком цей процес уповільнюється.
Що цікаво, такий самий процес спостерігається і у гризунів, тому вчені проводили експерименти на мишах, щоб довести цю теорію.
У ході експерименту була побудована клітка, підлогою якої провели слабкий струм, і помістили туди дві групи мишей – дорослих та юних. Через чотири тижні їх знову посадили в цю клітку. Дорослі миші стали виявляти занепокоєння, оскільки пам'ятали про те, як були тут раніше. А молоді поводилися спокійно, оскільки не пам'ятали про події місячної давності.
Тоді старим мишам видали препарат, який прискорює нейрогенез, що допомогло їм набагато швидше забути негативний досвід. І навпаки, при придушенні росту нейронів миші довше пам'ятали про жахливу клітину.
Так вчені зрозуміли, що нові нейрони, які сприяють навчальності та гарній пам'яті в майбутньому, також стирають із пам'яті спогади про перші прожиті роки. Тож дякуємо батькам, а також фото і відео, які вони для нас знімали.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як за поведінкою новонародженого зрозуміти, яким він буде в майбутньому?
Як зміцнити імунітет дитини натуральними способами?