Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Вітакальцин

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: кальцію карбонат;

основні фізико-хімічні властивості: білий порошок із слабким жовтогарячим

відтінком, з помаранчевим ароматом.

склад:кальцію карбонат з крохмалем 1,3860 г в 1 упаковці, що дорівнює 500 мг Са2+;

допоміжні речовини: порошок пудинговий , кислота лимонна, цитрат натрію,

диметикон, барвник жовтогарячий, аромат помаранчевий Драгоко.

Форма випуску. Порошок

Фармакологічна група. АТС: А 12АА 04. Препарати кальцію.

Фармакологічні властивості.Кальцій необхідний для збереження цілісності нервової та м'язової систем і скелета. Відіграє важливу роль у забезпеченні нормального функціонування серця, нирок, дихання, клітинних мембран, для проникності капілярів та зсідання крові. Кальцій бере участь у процесі регуляції вивільнення медіаторів і гормонів, всмоктування вітаміну В12 і секреції гастрину. Основна частка кальцію міститься в кістках у формі гідроксіапатиту.

Фармакокінетика. Із кишечнику швидко ре абсорбується 1/5 - 1/3 частини прийнятої дози кальцію залежно від наявності вітаміну D, рН упросвіті кишечнику та складу їжі. Абсорбція кальцію посилюється при низькій концентрації кальцію у сироватці кровіта при дефіциті кальцію у харчовому раціоні. Навпаки, при ахлоргідрії чигіпохлоргідрії всмоктування кальцію уповільнюється. З білками сироваткизв'язується до 45 % загального кальцію сироватки крові. До 120 мг кальцію (3ммоль) виводиться за добу через травний тракт і до 160 мг (4 ммоль) - нирками. Канальцева реабсорбція регулюється у дистальних канальцях паратгормоном, а в проксимальних канальцях - вітаміном D.

Показання для застосування. З профілактичною метою препарат призначають особам, які з різних причин не приймають рекомендованої кількості кальцію у раціоні харчування (тобто не вживають молоко та молочні продукти), при підвищеній потребі кальцію під час вагітності та жінкам -годувальницям, пацієнтам у період реконвалесценції та особам похилого віку, уяких знижене засвоєння кальцію.

Препарат застосовується у комплексі лікування остеопорозу різного походження, при розм'якшенні кісток (остеомаляції), при підвищеній подразливості м'язів з судомною готовністю.

Призначають як засіб, який покращує загоювання переломів, при тетанусі та для його запобігання після операцій напара щитовидних залозах, при захворюваннях щитовидної залози, пара щитовиднихзалоз та нирок, як допоміжний засіб при алергіях. Засіб призначено для дорослих, дітей, підлітків, вагітних та жінок- годувальниць.

Спосіб застосування та дози.Вміст пакетика розводять двома кавовими або однією столовою ложкою води чи молока. Залежно від кількості рідини утворюється рідка або кашеподібна маса, яку ковтають. Можна запивати водою або чаєм. Дозу препарату індивідуально підбирає лікар. Для збереження рівноваги між втратою та надходженням кальцію рекомендується приймати на добу не менше 1 г елементарного кальцію (вміст 2пакетиків препарату Віта кальцин). Слід зазначити, що з їжею ворганізм людей, які не вживають молоко та молочні продукти, надходить до 500 мгкальцію на добу.

Якщо за якихось умов не можна забезпечити достатнє надходження кальцію в складі продуктів харчування, необхідно додавати до їжі 500-1000 мг кальцію, тобто 1-2 пакетики препарату Віта кальцин. Оптимальні дози приймання кальцію залежно від віку тастаті наведені у таблиці:

Категорія Вік

Оптимальна добова

Рекомендована доза при


доза кальцію (мг)

виключенні з раціону молока та молочних продуктів (пакетик/доб)

Діти: 0-6 місяців

400

*

6 місяців -1 рік

600

*

2-5 років

800

1/2

6-10 років

800-1200

1/2-1

підлітки віком від 11 років


та молодь віком до 24 років

1200-1500

1-2

чоловіки: 25 - 65 років

1000

1

понад 65 років

1500

1-2

жінки:


віком від 25 років до


менопаузи

1000

1

в пост менопаузі та у віці


понад 65 років

1500

1-2

вагітні та годувальниці

1200-1500

1-3

*Діти віком до двох років отримують достатню кількість кальцію у складі молочної їжі.

Побічна дія. При звичайному дозуванні побічна дія спостерігається рідко. Іноді при застосуванні препарату можлива диспепсія (спрага, відсутність апетиту, нудота, запор). Такі симптоми можуть бути ознакою передозування.

Можливі небажані реакції при тривалому застосуванні дуже великих доз (що перевищують 2000 мг або навіть 2500мг на добу), коли відбувається підвищення концентрації кальцію в крові і сечіта з'являється небезпека ушкодження тканини нирок та зниження концентрації фосфатів в крові і сечі. Зрідка відзначають ознаки підвищеної чутливості докальцію (почервоніння шкіри, кропив'янка, набряк). При появі таких або інших незвичних реакцій слід проконсультуватись з лікарем про подальше застосування препарату.

Протипоказання. Препарат не призначають при підвищеній чутливості до якихось компонентів препарату, при підвищеній концентрації кальцію у крові різної етіології, наприклад, при посиленні функції пара щитовидних залоз, при камінцях в сечовивідних шляхах, при важкій нирковій недостатності та підвищеній кальцифікації органів.

Якщо такі стани виникнуть під часкурсу лікування препаратом, слід повідомити про це лікаря.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосування кальцію уповільнює всмоктування деяких антибактеріальних засобів (тетрацикліни, канаміцин, хінолони), жирівта жиророзчинних вітамінів. Великі дози кальцію посилюють дію та погіршуютьпереносимість серцевих (зокрема, кардіотонічних) засобів, зменшують дію ліків згрупи кальцієвих блокаторів. Всмоктування кальцію погіршується ліками, якімістять фітову (інозитолгексафорфорну) кислоту, щавлеву кислоту, солі магнію, калію та натрію. Кальцій посилює всмоктування препаратів заліза. Алкоголь, нікотин, клітковина та баластні продукти знижують засвоєння кальцію у кишечнику. Зловживання кавою (понад 3 чашки концентрованої кави на добу) посилює виведення кальцію із сечею.

Передозування. Передозування та вираженість симптоматики залежить від рівня гіперкальціємії. При перевищенні концентрації 3 ммоль/л необхідно терміново забезпечити лікувальні заходи припояві клінічної симптоматики. Симптоми гіперкальціємії неспецифічні, діагноз підтверджується лабораторними аналізами. Передозування проявляється у вигляді сухості у роті, спраги, зниження апетиту, анорексії, нудоти, запору, болю уживоті, головного болю, дратівливості, психічної загальмованості, підвищеної стомлюваності, сонливості, ступору, навіть коми. При важкому передозуванні з'являються: сплутаність свідомості, підвищення чутливості шкіри до світла, тахікардія чи брадикардія, на ЕКГ з'являються чіткі патологічні зміни, у тому числі подовження інтервалу РТ, скорочення інтервалу QT і сплощення хвилі Т.

Серед перших невідкладних заході впри синдромі гіперкальціємії у хворих із збереженою функцією нирок - це введення фізіологічного розчину для збільшення об'єму циркулюючої рідини зметою стимуляції виділення кальцію нирками. Доцільне введення фуросеміду чиетакринової кислоти для форсування діурезу. При аритмії показане введення бета-адреноблокаторів.

При нирковій недостатності чи відсутності ефективності зазначених заходів проводять гемодіаліз з введеннямбез кальцієвого гемодіалізатора для вимивання кальцію із позаклітинної рідини.

Особливості застосування. При тривалому вживанні кальцію необхідно перевіряти концентрацію кальцію в сечі, а за необхідності - іу крові.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15-25 °С, у сухому, захищеному від світла місці. Термін зберігання - 2 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus