Результати дослідження, проведеного співробітниками відділення з психології Базельського університету (Швейцарія), опубліковані в журналі PLOS ONE.
Користь сміху при стресі
Протягом двох тижнів добровільні учасники дослідження – 41 студент-психолог, середній вік яких становив 22 роки, – відповідали на запитання, які їм ставили вчені. Для цього було використано спеціальний додаток до мобільного телефону. Вісім разів на день через нерівні проміжки часу телефон видавав акустичний сигнал і перед учасником з'являвся черговий список питань. Учасників питали, скільки разів, з якою інтенсивністю та з якої причини вони сміялися з часу останнього сигналу. Крім того, питання стосувалися стресових переживань та пов'язаних з ними симптомів, які зазнавали учасники.
У середньому учасники сміялися по 18 разів на день, зазвичай, під час спілкування з приємними ним людьми, причому жінки робили це частіше, ніж чоловіки. Аналіз зібраної інформації також показав, що сміх виступає як буфер, що захищає психіку від стресу. Чим частіше сміялися учасники, переживаючи ті чи інші неприємні події повсякденного життя, тим менше симптомів стресу вони відчували.
При цьому інтенсивність сміху не мала значення — навіть проста посмішка допомагала студентам легше сприймати те, що відбувається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою