Весна вже повноцінно вступила у свої права, а це означає, що прийшов час садити та сіяти.
робота на городі
Але разом з тим потрібно розуміти, що тут можуть бути виробничі травми та ушкодження.
Поріз – найчастіша травма за містом. Насамперед треба промити поріз з милом. Холодною водою, оскільки холод допоможе зупинити кров. Потім обробити рану розчином перекису водню, хлоргексидину чи іншого антисептика. Шкіру навколо рани обробити зеленкою чи йодом. Потім заклеїти рану антибактеріальним пластиром або накласти стерильну пов'язку. Дрібні ранки також варто обробити антисептиком та наклеїти пластир. Скалка легко видаляється, якщо попередньо розпарити місце травми в гарячій солоній воді.
Колоту рану (наприклад, від цвяха) також треба промити, продезінфікувати та накласти стерильну пов'язку. А потім обов'язково показати лікарю, оскільки є ризик запалення і може знадобитися щеплення проти правця. До речі, колоті та глибокі рани не обробляють перекисом водню, оскільки він допомагає лише при капілярній кровотечі.
До забитого місця треба прикласти щось холодне (пляшку з водою) і обмотати чистою тканиною. Також можна використовувати спеціальну мазь чи гель. У народі забій прийнято обробляти господарським милом.
Опіки обробляються спеціальною маззю. Якщо такої немає під рукою, можна застосувати олію чайного дерева. Потім місце опіку потрібно накрити стерильною пов'язкою. Якщо на місці опіку здуваються пухирі, необхідно терміново звернутися до лікаря.
При укусі бджоли відразу ж витягніть жало, обережно натискаючи навколо місця укусу. Промийте місце укусу антисептиком і прикладіть до нього щось холодне. Це зупинить набряк і не дозволить отруті проникнути глибше під шкіру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою