Якщо на вас напала собака, то варто не панікувати, а пригадати цю рекомендацію.
агресивна собака
1. Якщо у вас є сили завдати собаці відчутного удару (палицею або ящиком), зробіть це перш, ніж вона вас вкусить. Будьте обережні – не всі собаки пасують від болю. Крім того, точно і сильно влучити в тварину, що рухається, не просто. Для завдання удару у вас буде тільки одна спроба!
2. Притуліться спиною до стіни, паркану, щоб не впасти і не дати вкусити себе ззаду. Візьміть до рук куртку, сорочку або головний убір і виставте його перед собою на витягнутих руках. Собака схопить одяг та потягне на себе. Тримайте міцніше! У момент її максимальної напруги різко (і якнайсильніше) вдарте її носком ступні в горло.
3. Якщо немає можливості скористатися пунктом №2, встаньте до тварини напівбоком. Зігнуту в лікті руку тримайте на рівні пояса. Ударну ногу відведіть назад і трохи пружиньте коліна. Коли між вами та собакою залишиться близько 2 м, різко виставте вперед на рівень грудей передпліччя. Собака інстинктивно зреагує на цей рух і атакуватиме руку. У момент стрибка вона витягнеться, розкривши незахищений живіт. Скористайтеся цим і завдайте удару ногою в область підребер'я. Запам'ятайте: якщо ви не встигнете вдарити до того, як собака вас схопить за руку, можливості зробити це вже не буде.
4. Якщо не встигли, і тварина вчепилася в руку, незважаючи на біль, наступайте на собаку швидше, ніж вона від вас задкує. Не відчуваючи опору руки, собака, швидше за все, її відпустить, щоб схопити в іншому місці. Якщо на ній нашийник, постарайтеся вхопитися за нього вільною рукою і перекрутити. Це задушливий прийом. Якщо нашийника немає, повторіть спробу з ударом ногою.
А ви колись відбивалися від собаки?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Комплекси, які вирощують батьки в дітях
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки