Ультразвукова діагностика справді здатна допомогти.
УЗД плечових суглобів призначає травматолог або ортопед після первинного огляду та збору анамнезу, але останнім часом пацієнти частіше самостійно звертаються до діагностики, якщо відчувається дискомфорт, набряклість, болючість, хрускіт у суглобовій поверхні, обмеження руху, або був факт травми.
Процедура вимагає попередньої підготовки. Виконується в положенні сидячи на кушетці, якщо це дозволяє фізичний стан. У певній послідовності лікар проводить ультразвукові скани, що дозволяє у всіх площинах оцінити стан м'яких та кісткових тканин, виконуються проби на відведення, приведення, обертання плеча.
При оцінці кісткової тканини можливе виявлення артрозу плечового суглоба у вигляді деформації кісткових поверхонь, наявності хондромних тіл («суглобові миші»). При переломах інформативнішим методом залишається рентген, але на УЗД іноді вдається запідозрити перелом, зміщення плечової кістки.
У хрящовій тканині виявляються деформації та дегенеративні зміни. Ротаторна манжета, що бере участь у русі суглоба, найчастіше зазнає змін. Вона складається з сухожилля підлопаткового, надосного, підосного м'язів, що беруть участь у русі. Як правило, це тендиніти (запалення), тендинози (застарілі пошкодження), травми з повним і не повним розривом.
А у вас колись були проблеми з плечовими суглобами.