Ми всі добре знаємо, що при переломах накладають гіпс. Але тепер його трохи модифікували.
пластиковий гіпс
Хорошою альтернативою старому доброму гіпсу зараз вважається, наприклад, пластиковий гіпс. Його також можуть називати штучним чи полімерним – суть не змінюється. Це спеціальний матеріал, який лікар спочатку опускає у воду, а потім, за певною схемою, накладає на зламаний сегмент. Через деякий час пов'язка висихає, фіксуючи пошкоджену ділянку.
Загалом принцип дії не сильно відрізняється від традиційного. Однак є ряд переваг, пластикові пов'язки в 4-5 разів легші за гіпсові — рухатися при їх носінні значно простіше. У міцності гіпсу вони при цьому не поступаються, тому можна не переживати, що зламані кістки зрушаться або неправильно зростуться.
Пластиковий гіпс не боїться вологи, з ним можна приймати душ. А ще така пов'язка «дихає». На відміну від стандартного гіпсу вона пропускає кисень до шкіри, а випаровування навпаки виводить назовні. В результаті значно рідше виникають свербіж та подразнення.
До того ж пластиковий гіпс виглядає акуратніше, ніж звичайний. Якщо ви випадково його забруднили, можна просто протерти пов'язку вологою серветкою.
Що ж, тепер переломи стане переносити легше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Топ-3 речі з дитинства, які батькам варто зберегти на згадку своїм дітям
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою