Найчастіше ця хвороба проявляється у чоловіків середнього віку.
Реактивний артрит (РеА) — імунозапальне («стерильне», негнійне) захворювання суглобів, що виникає після перенесеної урогенітальної або кишкової інфекції (зазвичай не пізніше, ніж через місяць). Характеризується асиметричним ураженням суглобів, сухожиль, слизових оболонок (уретрит, стоматит, цервіцит, баланіт), шкіри (кератодермія), нігтів, лімфовузлів, а також ураження слизової оболонки очей (кон'юнктивіт, передній увеїт). Найчастіше уражаються суглоби нижніх кінцівок (колінні, гомілковостопні), уражаються дрібні суглоби стоп з набряклістю, почервонінням або ціанозом шкіри.
Найчастіше, не сама інфекція є приводом гострого запального суглобового захворювання, а ураження імунітету на її тлі. Захворювання найчастіше виявляється у чоловіків віком 30-40 років, причому має місце генетична схильність до цього захворювання (найчастіше РеА виявляється у носіїв антигену HLA-B27). Запустити реакцію можуть кишкові інфекції (Salmonella, Iersinia, Shigella, Campilobacter) або інфікування сечостатевої системи (Clamidia trachomatis, Ureaplasma urealiticum та ін.)
Віддалений прогноз РеА варіабельний. У 35% пацієнтів запальні ознаки зникають протягом півроку, і надалі хвороба не відновлюється. У такої кількості пацієнтів відзначаються рецидиви артриту. У 25% випадків артрит набуває первинно хронічного характеру з тенденцією до прогресування. У 5% пацієнтів спостерігається важка форма РеА, що веде до деструктивних змін суглобів і хребта.
Але так чи інакше, самолікуванням займатися точно не варто.