Це доволі чутлива ділянка тіла, з якою треба бути обережним.
шийний відділ хребта
Переломи шийних хребців локалізуються зазвичай в області 5-6 хребців, рідше 4 і значно рідше 7. Нерідкі множинні переломи 2-х і навіть 3-х хребців. Характер перелому найчастіше компресійний, з клиноподібною деформацією. Вдавлюються передні кути і пошкоджений хребець набуває вигляду клину. Міжхребцеві щілини не змінені.
Варіантом подібного типу перелому служить компресійно-кутовий, при якому, крім клиноподібної деформації, виявляють відрив переднього кута хребця (анатомічно переднього відділу пластини, що замикає), пошкодження верхньої пластинки, нижня залишається завжди інтактною. Компресійні переломи з рівномірним сплощенням хребця у шийному відділі трапляються рідко.
За наявності вивиху в суглобах дужок і напівмісячних зчленуваннях рентенкартину аналогічні «чистим вивихам». Крім перерахованих типів ушкоджень, 6 і 7, а також 1 грудний хребці є улюбленим місцем ізольованих відривів остистих відростків. Рентгенологічна картина типова: на знімку в прямій проекції видно зміщення верхівки потерпілого хребця (остистого відростка) донизу і поява симптому «порожнистого ложа» на місці основи відростка у вигляді кільця, на бічній рентгенограмі - картина косого перелому. Переломи поперечних відростків при закритій травмі рідкісні.