Лікар Харві Рейнвілл, хірург з Медичного центру Hackensack Meridian Mountainside в Нью-Джерсі, зазначає, що грижа є дефектом у м'язовому шарі, через який будь-який орган може протиснутися. Відбувається це, коли людина займається діяльністю, яка потребує сильної напруги
У кого найчастіше з'являються грижі: пояснює хірург
Грижа може з'явитися з різних причин. Наприклад, якщо людина займається якоюсь діяльністю, яка потребує сильної фізичної напруги. Також ймовірність того, що грижа може «вискочити», збільшує кашель, сміх, дефекація, чхання, згинання. Бувають випадки, коли грижа спочатку з'являється, а потім сама зникає, але навіть до таких випадків потрібно ставитись серйозно.
Вся справа в тому, що будь-яка грижа є потенційно небезпечною.
Найпоширенішими видами гриж вважаються пупкова грижа і пахвинна грижа. Перша часто проявляється у вигляді пупка, який виступає вперед (жінки, наприклад, це можуть помітити під час вагітності).
Лікар Рейнвілл говорить, що у чоловіків ймовірність виникнення пахвинної грижі вища, ніж у жінок. Пов'язано це з тим, що чоловіки мають у м'язах паху невеликий отвір, через який проходять кровоносні судини.
Також більше шансів на появу грижі у тих, хто виконує фізично важку роботу.
Крім того, грижі у спадок не передаються, але можуть утворюватися після народження і через якийсь час проходити.
Симптомами утиску грижі є: блювання, нудота, запор. У цьому випадку потрібно обов'язково звернутися за медичною допомогою, оскільки ущемлена тканина переносить у кровотік токсини та інфекцію, що може призвести до сепсису чи смерті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою