Назальний мікробіом відіграє певну роль у розвитку хвороби Паркінсона.
Бактерії у носі
Декілька досліджень показували, що мікробіом носа - важливий фактор особистого здоров'я людини. Виявлено докази зв'язку між кишковим мікробіомом та хворобою Паркінсона. Тепер встановлено, що сигнали від мікробіома носа досягають мозку через нюхову систему та впливають на функцію нервової системи. Нове дослідження дає розуміння того, як популяція бактерій у носі впливає на обробку нюху та нейродегенерацію при хворобі Паркінсона.
У носі є 104 різних штами бактерій, але на частку 10 видів припадає 90% мікробіома. Більшість штамів, що мешкають тут, симбіотичні (нешкідливі), але також присутні і умовно-патогенні, здатні спровокувати різні захворювання. Експерименти в лабораторіях та на мишах показували, що назальний мікробіом відіграє життєво важливу роль у функціонуванні епітелію носа. Нюхові сенсорні нейрони надзвичайно вразливі для зовнішніх факторів, включаючи токсини на кшталт гербіцидів і пестицидів, а також різноманітних мікроорганізмів.
Нюховий дефіцит може виникати через диференціальну бактеріальну колонізацію носа. Проблеми з нюхом тісно пов'язані з нейрозапаленням та нейродегенеративними захворюваннями, включаючи хворобу Паркінсона. Нюхальна дисфункція спостерігається на ранній стадії цієї хвороби. Дослідники довели, що назальний дисбактеріоз призводить до скупчень альфа-синуклеїнів, що пов'язане з нейродегенеративними процесами.