Медики: Гормон щастя здатний впоратися із хворобою Альцгеймера
Експерименти вчених підтвердили, що окситоцин може застосовуватись для лікування когнітивних порушень у клінічних умовах.
У рамках пошуків ліків від Альцгеймера вчені провели незвичайний експеримент. До органів дихання мишей ввели «гормон щастя» — окситоцин.
В результаті китайські вчені з Токійського університету визначили, що окситоцин має властивість активувати когнітивні процеси мозку, повідомляє Health.
Коли автори експерименту провели з мишами тести на проходження лабіринтів (Y-лабіринт та водний лабіринт Морріса), то були здивовані результатом дії окситоцину на мозок тварин. Оцінювалися просторові характеристики пам'яті та рухова активність за багатофакторною системою підрахунку.
В якості контрольної групи було взято миші, яким не вводили окситоцин.
Згідно з результатами обох тестів миші, яких лікували окситоцином, показали більш високі результати.
Дослідники визначили, що введений «гормон щастя» ефективно досягає тканин мозку та може застосовуватися для лікування когнітивних порушень у клінічних умовах.
Автор дослідження Дзюн-Ічіро Ока, доктор філософії, заслужений професор Токійського наукового університету, заявив: "Це говорить про те, що окситоцин може допомогти зменшити когнітивний спад при хворобі Альцгеймера".
Медики вже ознайомилися з дослідженням та зацікавилися його результатами. Наприклад, професор неврології та біохімії Медичного центру Джорджтаунського університету у Вашингтоні Джеймс Джордано, сказав: «Це важливий результат, оскільки він демонструє роль нейропептиду окситоцину у захисті та, певною мірою, відновленні від нейродегенерації».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як батькам виховати справжнього чоловіка?
9 запитань, які допоможуть зрозуміти, що дитина думає про маму