Чутливість до погодних коливань часто виникає у людей, які вже мають хронічні порушення.
Дискомфортні симптоми метеозалежності можуть відчуватися людьми у випадках різкої зміни температури та вологості повітря, підвищення чи зниження тиску атмосфери, опадів чи спалахів на Сонці.
Сама по собі метеозалежність не є хворобою, але вона може негативно впливати на симптоматику вже наявних проблем зі здоров'ям і викликати неприємні відчуття. Серед них слабкість і сонливість, головний біль і мігрень, нудота, перепади настрою, проблеми з концентрацією.
Метеозалежність буває властива людям, які мають захворювання серця та судин, а також проблеми з ендокринною системою або хронічні дихальні порушення. Крім цього, чутливість до кліматичних умов проявляють власники хворих суглобів і люди, які зазнали травм. Входять до групи ризику і ті, хто має психічні розлади, жінки у менопаузі, люди похилого віку.
Універсальні поради для позбавлення від негативних станів, спричинених метеозалежністю, не працюють. Народні методи, наприклад, кава чи чай із цукром, відвар шипшини тощо можуть бути ефективними, проте все вкрай індивідуально. У когось від кави тиск може не піднятися, а навпаки, впасти. Те саме стосується таблеток від головного болю та інших медикаментів.
При загостренні метеозалежності людям важливо більше відпочивати, менше читати новини, достатньо спати. До того ж важливо добре провітрювати приміщення, здійснювати піші прогулянки на свіжому повітрі.