Найчастіше чоловіки та жінки не можуть мати дітей через порушення в ендокринній системі.
Причини безпліддя
У чоловіків це можуть бути зміни рівня гормону пролактину, зниження рівня тестостерону та підвищення рівня естрадіолу. У жінок ендокринна безплідність найчастіше пов’язана з відсутністю овуляції.
В ендокринну безплідність також включають зниження якості та кількості яйцеклітин. З віком ці показники змінюються, тому після 35 років фертильність значною мірою знижується. А до певного моменту якість та кількість яйцеклітин стає такою, що запліднення стає неможливим. Цей фактор називається зниженням оваріального резерву.
Крім того, причинами чоловічого безпліддя можуть бути аномалії розвитку сечостатевої системи, генетичні відхилення та температурний вплив на мошонку. Порушення у певних генах (азооспермія) зумовлює утворення неякісної сперми або повну відсутність сперматозоїдів в еякуляті.
У жінок причин безплідності набагато більше, ніж у чоловіків. Одна з найпоширеніших — трубно-перитонеальна, коли порушується прохідність маткових труб. Воно може бути як уродженим, так і набутим, і бути спричинене запальними процесами чи позаматковими вагітностями.
Сучасним методом подолання безплідності є програми екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). До протипоказань до ЕКЗ відносять онкологічні захворювання, тяжкі хвороби різних систем та органів, запалення та інфекції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 навички, які потрібно засвоїти школярам
Вправа, яка допоможе дізнатись емоційний стан дитини
Тонкі шведські млинці панкакор з брусничним соусом