Огрубілість голосу буває пов'язана з негативними змінами у слизовій оболонці горлянки та гортані, що виникають під впливом шкідливих факторів.
Причини огрубіння голосу
Стреси можуть призвести до незмикання голосових зв'язок та розвитку гіпотонусної дисфонії, відповідно, до гіпертонусної дисфонії. Це проявляється як осиплість та огрубіння голосу.
Крім того, голос людини може огрубіти через шкідливі звички – насамперед внаслідок куріння. Хімічні речовини тютюнового диму (як і речовини, які людина може вдихати на шкідливому виробництві), ушкоджують цілісність слизової оболонки, що покриває горлянку і гортань. У таких умовах слизова тканина розпушується, стає схильною до клітинних мутацій, що ведуть до розвитку онкологічних хвороб. Таким чином, голос людини може огрубіти через рак органів ротоглотки.
Також шкідливою для голосу звичкою він назвав манеру розмовляти пошепки під час ларингіту. Шепіт сприяє розтягуванню голосових складок, які можуть звикнути до свого розімкнутого стану.
Крім того, стан слизової тканини в ротоглотці людини, а також його голосу шкодить самолікування при хворому горлі, коли використовуються непридатні склади для полоскання. Не варто полоскати горло содою та сіллю, розчиненими у воді. Сода і сіль при спільній дії одночасно осушують і розпушують слизову оболонку.