Вчені з Університету Чикаго заявили, що старече недоумство може проявлятися цим вельми нетиповим симптомом.
Втрата нюху та деменція
Останніми роками COVID-19 стійко пов'язують із раптовим зникненням здатності розрізняти запахи. І ось тепер вчені з Чикаго запевняють, що аносмія також може бути ранньою ознакою старечого недоумства. Зазначимо, що наукові дослідження й раніше пов'язували різні види деменції із поступовим зникненням запахів. Але вперше вчені довели, що деменція може бути різким зникненням здатності розрізняти аромати.
Автори дослідження спостерігали понад 500 літніх американців протягом майже 20 років. Ті з них, хто стикався з проявами аносмії протягом декількох років, згодом вдвічі частіше страждали на хворобу Альцгеймера, порівняно з тими, хто плавно втрачав здатність розрізняти запахи протягом десятиліть. На думку авторів дослідження, це забезпечує ще чіткішу картину зв'язків між запахами та старечим недоумством. Отже, необхідно робити тести на гостроту запахів та зору рутинними для людей похилого віку, у яких підозрюють проблеми з пам'яттю.
Тоді як нюх часом вважають менш важливим чуттям, ніж зір і слух, він таки забезпечує мозок дуже цінною інформацією. Пам'ять відіграє критичну роль здатності розпізнавати запахи, а науці вже давно відомо про зв'язок між нюхом і когнітивною діяльністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою