Виявляється, що проблеми з молочними залозами можуть мати не лише жінки, але й чоловіки.
гінекомастія
Гінекомастія - це гіперплазія паренхіми, вважається найчастішою доброякісною зміною (необхідно диференціювати з надмірною підшкірною жировою тканиною на тлі ожиріння). Найчастіше розвивається у підлітків та чоловіків у літньому віці. Буває одно- та двосторонньою, симетричною та асиметричною. Розрізняють три клінічні фази: гостру, проміжну та хронічну. У гостру фазу спостерігається проліферація та гіперплазія епітелію проток (УЗ – картина з наявністю гіпоехогенних ділянок, шари жирової клітковини деформуються, що може нагадувати злоякісну пухлину). При переході гінекомастії до хронічної фази УЗ-картина схожа на вигляд нормальної молочної залози у жінки.
УЗ-картина ліпом така ж, як при ліпомах молочної залози у жінок: вогнищеві утворення підвищеної ехогенності, з досить точними контурами, практично завжди розташовуються поверхнево.
Кісти у чоловіків зустрічаються рідко. Причини такі самі, як і в жінок. Але складні кісти у чоловіків частіше зумовлені злоякісним утворенням, ніж у жінок (папілярний рак).
Рак молочної залози у чоловіків – рідкісне захворювання. До факторів ризику слід відносити: синдром Клайнфелтера, патологію яєчок, прийом естрогенів та захворювання, що підвищують їхній рівень (наприклад, цироз), радіацію. УЗ-ознаки РМЗ - об'ємне утворення зірчастої форми, що дає задню акустичну тінь, але іноді нагадує гінекомастію без ознак злоякісності (можуть бути трохи гіпоехогенними і мати чіткі контури).
Так чи інакше, а перевіряти свої молочні залози потрібно всім.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо дитина падає в істерику і не хоче йти додому з прогулянки