Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Феохромоцитома

Категорія: 

Феохромоцитома - гормонально-активна пухлина, яка походить з хромафінної тканини мозкового шару наднирковиків і секретує велику кількість катехоламінів.

Клініка феохромоцитоми


Основним симптомом феохромоцитоми є розвиток артеріальної гіпертензії. Як правило, вона має пароксизмальний характер і поєднується з іншими симптомами, обумовленими надмірним виділенням катехоламінів, - пітливістю, тахікардією, пульсуючим болем голови, запамороченням, почервонінням шкіри, яке змінюється блідістю. Частота атак може бути найрізноманітнішою - від кількох приступів на день до одного приступу на рік. Тривалість симптомів - від кількох секунд до кількох днів, але у 50 % випадків пароксизми тривають менше ніж 15 хв. Приступи можуть розпочинатися спонтанно або провокуватися різними чинниками (фізичні вправи, емоційний стрес, холод, алкоголь, паління, статевий акт, дефекація, сечовипускання, пальпація живота та поперекової ділянки тощо). Після приступу, як правило, відзначається артеріальна гіпотензія, що супроводжується запамороченням і різкою загальною слабістю. Може спостерігатися постійна форма феохромоцитоми - із сталою артеріальною гіпертензією. Інші симптоми захворювання пов'язані із впливом пухлин на тканини: гіперглікемія, глюкозурія, закреп, зменшення маси тіла, дратівливість.

Діагностика феохромоцитоми


Визначення в сечі рівня катехоламінів і їх метаболітів (ваніліл-мигдалевої кислоти) - він збільшений. Ультразвукове дослідження наднирковиків, ретропневмоперитонеум допомагають установити наявність пухлини. Під час приступу може збільшуватися рівень цукру в крові. Застосовують також провокаційні проби з гістаміном, реджитином. Діагностика значно полегшується в умовах спеціалізованого відділення, де є можливість провести комп'ютерну томографію наднирковиків, радіонуклідну візуалізацію їх, використати ядерно-магнітний резонанс.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus