Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Гіпотиреоз

Категорія: 

Гіпотиреоз - дефіцит гормонів щитовидної залози в організмі внаслідок первинного ураження цієї залози (первинний) або гіпоталамо-гіпофізарних порушень (вторинний і третинний). Гіпотиреоз може бути вроджений і набутий.

Клініка гіпотиреозу



Основні симптоми: загальна слабість, втомлюваність, сонливість, сухість шкіри, мерзлякуватість, огрубіння голосу, збільшення маси тіла, набряки на обличчі і нижніх кінцівках, погіршення слуху, біль голови, запаморочення, артеріальна гіпотензія або стійкий гіпертензивний синдром, збільшення язика. Для вторинного та третинного гіпотиреозу характерна симптоматика гіпофункції інших ендокринних залоз (наднирковиків, гонад). Гіпотиреоз може бути одним із проявів множинної недостатності наднирковиків і поєднуватися з цукровим діабетом, гіпогонадизмом, гіпопаратиреозом, перніціозною анемією та недостатністю наднирковиків.

Діагностика гіпотиреозу



Визначення гормонів щитовидної залози (трийодтироніну - Тз та тироксину - Т4) в крові (рівень їх знижений). Кількість тиреотропного гормону зменшена при вторинному, збільшена - при первинному гіпотиреозі. Основний обмін різко знижений. Поглинання радіоактивного йоду щитовидною залозою знижене. При вторинному гіпотиреозі відзначається також зменшення рівня метаболітів гормонів кори наднирковиків у сечі, а також кількості гонадотропінів у сечі.

Лікування гіпотиреозу



Л-тироксин в дозі 0,05-0,2 мг для чоловіків і 0,1-0,15 мг для жінок (один раз на день, зранку). Симптоматична терапія. Важливо, щоб хворий зрозумів необхідність довічної замісної терапії, бо за її відсутності може розвинутися мікседематозна кома.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus