Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Хронічна ниркова недостатність

Категорія: 

Хронічна ниркова недостатність - повільно прогресуюче порушення функцій нирок, яке завершується нефросклерозом і уремічною інтоксикацією. Це термінальна стадія хронічних хвороб нирок.

Клініка хронічної ниркової недостатності


Перебіг початкової стадії хронічної ниркової недостатності нерідко безсимптомний. Діагностують її з допомогою лабораторних тестів. Так, наприклад, про наявність початкової стадії хронічної ниркової недостатності свідчить підвищення концентрації сечовини і креатиніну в крові при зниженні оптичної густини сечі. При проведенні проби за Зимницьким виявляють гіпоізостенурію. Пізніше з'являються поліурія і ніктурія. Розгорнутій стадії захворювання властиві нудота, блювання, розлади зору, біль голови, пронос, свербіння шкіри, спрага. Шкіра суха, обличчя одутле. Вражаються майже всі внутрішні органи. Артеріальна гіпертензія стає постійною, викликає порушення зору. В термінальній стадії поліурія переходить в олігурію. З'являється різкий біль за грудиною внаслідок уремічного перикардиту. При аускультації вислуховують шум тертя перикарда. В легенях визначають вологі хрипи, розвивається їх уремічний набряк. Нерідко спостерігається геморагічний синдром з носовими кровотечами.

Діагностика хронічної ниркової недостатності


При дослідженні крові виявляють ознаки анемії і тромбоцитопенію з токсичним лейкоцитозом. Спостерігається значне підвищення вмісту калію, креатиніну і сечовини в крові при зниженій фільтрації і реабсорбції в нирках.

Лікування хронічної ниркової недостатності


У початковій стадії хронічної ниркової недостатності лікування проводять в амбулаторних умовах. Хворим рекомендують збільшити приймання рідини (до 2-2,5 л на добу), обмежити споживання білків (до 20-60 г на добу, залежно від ступеня азотемії). При артеріальній гіпертензії і набряках обмежують в їжі кухонну сіль (до 2-5 г на добу). Хворим з артеріальною гіпертензією призначають гіпотензивні препарати (клофелін, допегіт, дибазол, ніфедипін). Зменшення маси тіла і анемія є показаннями до призначення ретаболілу (по 50 мг 1 раз на тиждень, на курс - 6-8 ін'єкцій). В розгорнутій стадії хвороби з явищами інтоксикації хворого направляють в терапевтичний або нефрологічний стаціонар. Для боротьби з інфекцією, до якої хворі схильні, використовують еритроміцин, антибіотики пеніцилінового ряду. В стаціонарі вирішують питання про призначення гепарину, великих доз фуросеміду і програмного гемодіалізу. Прогноз залежить від перебігу захворювання і, як правило, несприятливий; працездатність втрачена. Профілактика полягає в ефективному лікуванні тих хронічних захворювань нирок, які призводять до ниркової недостатності.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus