Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Перитоніт

Категорія: 

Перитоніт - запалення очеревини внаслідок проникнення в черевну порожнину мікроорганізмів або від дії на очеревину токсичних і хімічних речовин. Найчастіше інфекція переноситься на очеревину безпосередньо з якого-небудь запального вогнища, розташованого у черевній порожнині (гострий апендицит, холецистит, аднексит), а також при проникаючих пораненнях живота і перфорації порожнистих органів (шлунка, кишок, жовчного чи сечового міхура).

Клініка перитоніту


Розрізняють дві форми перитоніту - розлитий і місцевий.
Першою ознакою розлитого перитоніту є постійний, поступово наростаючий біль у животі. Спочатку він локалізується в зоні джерела запалення, а згодом поступово розповсюджується по всьому животу. Майже одночасно виникає блювання з'їденою їжею або жовчю, яке не приносить полегшення. Хворий набуває вимушеного нерухомого положення. Доторкування до живота та обмацування його викликають різку болючість, перистальтика не вислуховується, гази не відходять. Розвивається сильна спрага. Температура тіла піднімається до 38-39 °С. Риси обличчя загострюються, очі западають. Шкіра бліда, холодна; язик сухий, з коричневим нальотом. Свідомість довгий час залишається ясною.
Клінічна картина обмеженого перитоніту не така яскрава, як розлитого. Спочатку наявні симптоми, характерні для запалення того чи іншого органа черевної порожнини (апендицит, холецистит, аднексит). Через деякий час з'являються симптоми подразнення очеревини. При детальному обстеженні вдається встановити, що болючість при натисканні й захисне напруження черевної стінки виникають лише на обмеженій ділянці. Решта живота м'якша, менш болюча, а рефлекторне напруження черевної стінки не виявляється або виражене незначно.

Лікування перитоніту


Невідкладна операція, усунення причини перитоніту. Антибактеріальна терапія, інфузії для корекції водно-електролітного балансу, парентеральне харчування, симптоматична терапія. Прогноз при розлитому перитоніті завжди серйозний.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus