Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Рак нижньої губи

Категорія: 

Рак нижньої губи - злоякісна пухлина, що виникає з епітелію червоної облямівки нижньої губи, як правило, на фунті передракових станів, і проявляється у вигляді круглого безболісного ущільнення (потовщення) з нечіткими контурами, яке виступає над рівнем слизової оболонки. В центрі пухлини з'являється виразка з горбистим некротичним дном і гнійними виділеннями.
Край виразки вивернутий, валоподібний. Нерідко на тлі продуктивного дискератозу виникають дрібні папілярні вирости, які зливаються, перетворюються на вкриту ерозіями пухлину, що нагадує цвітну капусту. Такі пухлини належать до екзофітних форм раку.
Деструктивні різновиди дискератозу є основою розвитку ендофітних форм раку нижньої губи (виразкової й виразково-інфільтративної). На місці фіщини чи еритроплакії виникає глибока неправильної форми виразка з нерівним дном і піднятим вивернутим краєм. Дно виразки і навколишні тканини пронизані пухлинним інфільтратом, який у деяких випадках значно перевищує розміри виразки. В пізніших стадіях спостерігаються некроз і розпад пухлини, виникає дефект губи. Прогресуючи, пухлинний процес переходить на нижню щелепу. Паралельно з розвитком первинного вогнища на губі виникають метастази у лімфатичних вузлах (підборід дя, підщелепної ділянки, шиї). Діагноз раку ставлять за даними огляду, пальпації, цитологічного і гістологічного дослідження пухлини і метастазів.
Лікування. Вибір методу лікування залежить від стадії і форми росту пухлини. У початкових стадіях проводять резекцію нижньої губи або близькофокусну рентгенотерапію. У стадіях, що характеризуються значним поширенням процесу, методом вибору є комбіноване лікування, яке здійснюють у 2 етапи: 1-й - променева терапія первинного вогнища; через 2-3 тиж - 2-й етап (видалення регіонарних лімфатичних вузлів).
Прогноз взагалі сприятливий, залежить від стадії захворювання і особливості гістологічної будови пухлини.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus