Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Рак підшлункової залози

Категорія: 

Частка раку підшлункової залози серед усіх злоякісних пухлин становить 1-7 %. Хворіють переважно чоловіки віком понад 50 років. За локалізацією розрізняють рак головки, тіла і хвоста підшлункової залози. У 50-80 % випадків уражується головка залози. До передракових захворювань належать хронічний панкреатит, кіста й аденома підшлункової залози. У 80-90 % випадків рак виникає з епітелію вивідних проток і має вигляд щільного вузла. Нерідко пухлина за виглядом і консистенцією нагадує дифузний склероз залози.
Симптоматика хвороби залежить від стадії і локалізації пухлини. Рак головки підшлункової залози в початкових стадіях проявляється загальними ознаками захворювання. Хворі скаржаться на загальну слабість, зменшення маси тіла, тяжкість у надчеревній ділянці після споживання їжі, відрижку і метеоризм. У большості випадків спостерігається біль ниючого характеру в надчерев'ї і правій підреберній ділянці. Другий період перебігу захворювання починається з появи жовтяниці, що свідчить про стиснення пухлиною загальної жовчної протоки. Жовтяниця розвивається поволі, причому оточуючі першими помічають жовтий колір склер у хворого. Жовтяниця стійка, поступово прогресує, досягаючи значної інтенсивності. Шкіра набуває характерного зеленувато-землистого відтінку. Важливим для діагностики є збільшення жовчного міхура (симптом Курвуазьє), який пальпується у вигляді еластичного балона. В тих випадках, коли жовч і панкреатичний сік не надходять у кишки, спостерігаються диспепсичні явища: втрата апетиту, відраза до м'ясної їжі, нудота, відрижка, блювання, пронос. Кал жирний, ахолічний. Сеча темного кольору, що нагадує колір пива. Біль локалізується в надчеревній ділянці.

Клініка раку підшлункової залози


Клінічна симптоматика раку тіла і хвоста підшлункової залози, на відміну від раку головки підшлункової залози, відніша. Основною ознакою є біль, який з'являється дуже рано. Характер болю різноманітний, періоди ремісії змінюються приступами сильного болю. Локалізується біль у надчеревній і пупковій ділянках, може віддавати в спину, поперек, ліве плече, інколи носить оперізуючий характер. Сильний біль пояснюється тисненням пухлини на сонячне сплетіння. Нерідко можна визначити пухлину під час пальпації живота.

Діагностика раку підшлункової залози


Діагностика раку підшлункової залози грунтується на клінічних проявах захворювання і даних додаткових методів обстеження. Цінним є метод гіпотонічної контрастної дуоденографії. Непрямими ознаками раку головки підшлункової залози є розгорнутість підкови дванадцятипалої кишки, звуження її просвіту, згладженість та інфільтрація внутрішнього контуру кишки. З метою уточнення діагнозу застосовують черезшкірну холангіографію, дуоденофіброскопію, сканування підшлункової залози, селективну ангіографію, комп'ютерну томографію, ультразвукове дослідження, лапаротомію й пункційну біопсію.

Лікування раку підшлункової залози


Лікування раку підшлункової залози хірургічне. При локалізації пухлини в головці підшлункової залози радикальною операцією є панкреатодуоденальна резекція. У випадках раку тіла і хвоста залози застосовують поперечну резекцію тіла і хвоста підшлункової залози. У зв'язку з високою післяопераційною летальністю (40-60 %) радикальні операції не знайшли широкого застосування. Частіше виконують паліативні операції (різні варіанти анастомозів - холецистоеюноанастомоз, холедоходуоденостомія). Паліативною є і променева терапія.
Прогноз несприятливий. Перебіг захворювання тяжкий і короткочасний.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus