Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Водянка яєчка

Категорія: 

Водянка яєчка - накопичення серозної прозорої рідини між листками власної оболонки яєчка. Розрізняють уроджену і набуту форми. Уроджена водянка спостерігається у дітей. Вона виникає внаслідок недорозвинення лімфатичної системи яєчка та сім'яного канатика, а також при розладах процесу зарощення очеревинно-пахвинного відростка. Набута водянка є наслідком травми яєчка або запальних процесів у ньому чи в сім'яному канатику (туберкульоз, гонорея).

Клініка водянки яєчка


В ділянці мошонки поступово розвивається овальна припухлість. Спочатку вона не турбує хворого, а згодом спричиняє незручності при ходьбі, викликає тупий біль, розлади сечовипускання. При пальпації виявляють гладку поверхню й еластичну консистенцію цієї припухлості, флюктуацію. На відміну від грижі вона не вправляється у черевну порожнину. Для підтвердження діагнозу застосовують метод діафаноскопії.

Лікування водянки яєчка


При водянці невеликих розмірів лікування не потрібне. За наявності водянки значних розмірів хворі потребують оперативного втручання. При вродженій водянці операцію виконують, коли дитина досягне віку 4-5 років.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus