Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Зоб дифузний токсичний

Категорія: 

Зоб дифузний токсичний характеризується збільшенням вироблення гормонів дифузно побільшеною щитовидною залозою. Причинні фактори виникнення захворювання здатні реалізуватися на тлі вродженого імунодефіциту. У розвитку захворювання певну роль відіграють інфекції,
психічні та біологічні стреси, дисфункції інших ендокринних залоз.

Клініка зобу дифузного токсичного



Як правило, захворюванню притаманна тріада: збільшення щитовидної залози, гіпертиреоз, екзофтальм. Однак у деяких хворих екзофтальм і побільшення щитовидної залози можуть не виявлятися. Крім того, інколи спостерігається офтальмопатія без гіпертиреозу. Хворіють звичайно молоді жінки. При загостренні симптоматики може виникнути тиреотоксичний криз.

Лікування зобу дифузного токсичного



Лікування консервативне: препарати групи імідазолу (мерказоліл, тіамазол - до 40 мг на добу з поступовим зменшенням добової дози до 5 мг); бета-адреноблокатори (анаприлін, обзидан - до 200 мг на добу; дозу поступово зменшують). При непереносності препаратів групи імідазолу призначають літію карбонат (по 0,3 г 3 рази на день). Показана симптоматична терапія (зокрема, гіпотензивні засоби). У випадках тяжкого перебігу захворювання призначають глюкокортикоїди.

За відсутності протягом 2 міс ефекту консервативного лікування хворого готують до операції або до лікування радіоактивним йодом. Після виписки із стаціонару він продовжує приймати тіамазол або мерказоліл (1-2 таблетки на день) до 2 років.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів