Діти потребують уваги, вони дуже допитливі та дуже швидко сприймають всю інформацію, а тому вам потрібно давати їм її в найбільш доступній формі якомога більше, в цьому вам допоможуть розвиваючі ігри та спеціальні товари для дітей, які розраховані на те, щоб акцентувати увагу на певних навичках, здібностях та давати змогу дитині пізнавати навколишній світ (зараз такі можна замовити прямо в інтернеті:
http://kingdomtoys.com.ua/).
Перші місяці життяДитина починає сприймати і відтворювати первинні рефлекси, такі як: хапання, повзання, починає сприймати яскраві кольори. В цей час потрібно дбайливо робити масаж, проводити купання дитини, розвивати моторику. Яскраві іграшки та приємні на дотик матеріали допоможуть дитині не тільки сприймати навколишній світ, а й розвиватись інтелектуально. Не менша увага повинна бути приділена й мові, адже дитина все сприймає, і буде намагатись повторити вже з перших місяців свого життя.
4-6 місяціТут вам стануть в нагоді іграшки, які спрямовані на засвоєння таких рефлексів, як тримання, хапання, кидання, сприйняття звуків та кольорів. Знову ж таки не переставайте розмовляти з дитиною, адже вона вже починає повзати, бачить навколишні речі, багато чого розуміє, повторюватиме ваші дії та намагатиметься повторити й слова. Проте будьте обережними і заздалегідь зробіть оточення дитини безпечним, як тільки вона починає повзати, будь-які гострі предмети можуть завдати їй серйозної шкоди.
7-9 місяціДитина вже впевнено сидить та ходить, а отже ігри з різними предметами, особливо невеликого розміру стануть ще активнішими. На цьому етапі можна залучати в ігри й перегляд книжок з яскравими картинками звірів, імітувати їхні звуки. З цього періоду можна привчати дитину й до дрібних обов'язків, скажімо, складання речей на місце, одягання та роздягання, звісно, роблячи все це в формі гри.
10-12 місяцівВ цьому віці дитина радісно реагує на мультики, пісні, ваше спілкування з нею, даже зовсім скоро й сама буде говорити все більше слів. Розвиток моторики повинен також займати важливе місце: малювання, фігурки з пластиліну, ігри з м’ячем та перебирання дрібних предметів чудово сприятимуть розвитку рухів дитини.
В старшому віці варто звернути увагу на фізичну активність дитини та розвиток її інтелектуальних здібностей: рухливі ігри на свіжому повітрі, пазли, ігри в пісочниці, катання на велосипеді, конструктори тощо.