Багато батьків щиро надіються на те, що з приходом літа їхні діти почнуть хворіти менше. Адже про які болячки може йти мова, коли за вікном +30? Однак таке судження є помилковим. У теплу пору року дитячий організм атакують багато недуг, а ризик різноманітних травм зростає втричі.
Температура в дитини
Малюки до трьох років і дошкільнята нерідко травмуються в побутових умовах, на дачах, під час подорожей і відпочинків. Найчастіше це відбувається в результаті падінь, опіків, порізів та укусів комах.
Підлітки переважно отримують спортивні травми. Це пов’язано із незрілістю опорно-рухового апарату юного організму і високою активністю школярів. Батькам таких дітей потрібно бути особливо уважними і пильно стежити за своїми чадами, а у випадку будь-яких пошкоджень одразу ж звертатися до лікаря.
Які недуги чатують на дітей у літній сезон? Зазвичай це простудні інфекції та ГРВІ, кишкові розлади і отруєння, а також сонячні опіки і перегрівання. Застудитись у спекотну пору року дуже легко. Варто всього лиш включити в кімнаті кондиціонер, випити холодної води, скупатися у прохолодному озері чи поласувати морозивом. Дорослим потрібно вберегти своїх чад від різкого перепаду температур надворі і в приміщенні, а також стежити за тим, щоб дітки не пили крижаної води, повернувшись розігрітими з вулиці.
Літом зростає ризик виникнення різноманітних кишкових розладів. Причиною порушення роботи шлунково-кишкового тракту є брудні руки, немиті фрукти й овочі, а також несвіжі продукти. Тому дорослим потрібно слідкувати за гігієною своїх дітей і тим, що вони їдять.
Особливу увагу варто приділяти здоров’ю малюків і підлітків під час літнього відпочинку. Щоб не зіпсувати собі відпустку, потрібно стежити за тим, щоб діти тривалий час не купались в морі та не сиділи в холодному одязі. Це може призвести до захворювань нирок і статевої системи.
Засмагати на сонці довго теж не рекомендовано. В іншому випадку дитина ризикує отримати сонячні опіки чи тепловий удар. Захиститися від пекучих променів літнього сонечка допоможуть захисні креми, пляжні парасольки і прохолодна вода.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Якщо зауваження батьків на дитину не діють: що робити?