Найбільш поширеним захворюванням, з яким стикаються молоді мами в перші місяці життя новонародженого, є дисбактеріоз. У цей час структура та властивості мікрофлори кишечника і слизових видозмінюється, що може викликати збої в роботі всього організму. Дисбактеріозом кишечника, а під дисбактеріозом найчастіше мається на увазі саме він, страждає до 95% всіх немовлят.
дитина
Шлунок дитини при народженні практично стерильний, що говорить про те, що в ньому немає бактерій - ні "хороших", ні "поганих". Саме тому велике значення є формуванням правильної мікрофлори, яка буде запорукою не тільки правильного розвитку організму, але і сильного імунітету і гарного настрою дитини. Заселення мікрофлори кишечника починається ще під час пологів.Наступне надходження бактерій відбувається від матері під час годування і спілкування і з навколишнім середовищем.
Грудне молоко - це незамінне джерело біфідобактерій, а саме вони на 98% формують мікрофлору кишечника немовляти. Це пробіотики, що сприяють гарному травленню і відповідальні за формування міцного імунітету. Завдяки їм знищуються патогенні бактерії, що викликають багато захворювань. Крім молока малюк отримує молозиво з імуноглобулінами, що допомагають організму протистояти інфекціям. Чим раніше малюк буде прикладений до грудей, тим сильніше буде захист.
Від дисбактеріозу неможливо захистити жодного малюка на 100%. Причинами захворювання можуть бути і проблеми, що виникають з мікрофлорою у мами, прийом нею антибіотиків та інших ліків під час вагітності.
Дисбактеріоз можна розпізнати по частоті відрижки, метеоризму, блювоті, колькам, здуттям живота, поганому набору ваги і недокрів'ї. "Погану" бактерію можна виявити по зеленому і пінистому стільцю, але це тільки в тому випадку, коли є інші ознаки дисбактеріозу, оскільки в перші місяці кишечник тільки починає працювати злагоджено і стілець може бути будь-яким, що на самопочуття малюка не впливає.
Підхід до лікування дисбактеріозу повинен бути тільки індивідуальним. Універсальних засобів для цього немає. Для початку доктор становить повну картину захворювання, враховуючи кожен симптом і всі скарги. Проводяться аналізи і тільки після цього можна починати лікування немовляти. Найчастіше в курс лікування входить дієта для мами, прийом бактеріофагів і ферментів, а в крайніх випадках - антибіотики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?